tv3.lv

Porošenko politiskais oponents Saakašvili sola atgriezties Ukrainā un turpināt cīņu pret korupciju

Gruzijas eksprezidents Mihails Saakašvili, kuram ir atņemta gan Ukrainas, gan Gruzijas pilsonība, pēc izraidīšanas uz Poliju sola atgriezties Ukrainā un turpināt cīņu pret korupciju.

2018. gada 13. februārī 21:59

Saakašvili bija Gruzijas prezidents no 2004. līdz 2013. gadam. Pēc amata pilnvaru termiņa beigām viņš pārcēlās uz Ukrainu, kur kļuva par Odesas apgabala gubernatoru un prezidenta Petro Porošenko sabiedroto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču 2016. gadā Saakašvili no šā amata atkāpās, skarbi kritizējot Porošenko par nespēju izskaust korupciju, un kļuva par viņa politisko oponentu.

Saakašvili Ukrainā vēlāk tika izvirzītas apsūdzības par finansējuma pieņemšanu no prokrieviskiem spēkiem. Šī nauda it kā izmantota protestu organizēšanai. Savukārt Gruzijas tiesa viņam aizmuguriski piespriedusi cietumsodu par varas ļaunprātīgu izmantošanu savas prezidentūras laikā.

Saakašvili atņemtas abu valstu pilsonības, bet, par spīti tam, viņš pērn septembrī ieradās Ukrainā, kur vadīja protestus pret Porošenko. “Atbilstoši tiesas lēmumam Saakašvili Ukrainas teritorijā atradās nelegāli. Viņš pārkāpa likumu, tāpēc saskaņā ar visām tiesību normām viņš tika atgriezts valstī, no kuras viņš ieradās Ukrainā,” izraidīšanu skaidroja Ukrainas robežsardzes pārstāvis Oļehs Slobodjans.

Pret lēmumu deportēt Saakašvili uz Poliju pirmdien, 12. februārī, pie Ukrainas prezidenta administrācijas protestēja aptuveni 50 cilvēku.

Pats Saakašvili pēc ierašanās Polijā pateicās vietējiem par laipnu uzņemšanu, taču uzsvēra, ka viņa cīņa ir Ukrainā un Gruzijā. “Polijā mani ļoti jauki sagaidīja, savukārt Ukrainas puses rīcība – nežēlīga un pretlikumīga. Tā bija nolaupīšana,” uzskata Saakašvili.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Politiķis aicinājis Eiropas Savienību un Vācijas kancleri Angelu Merkeli atbalstīt viņu pretkorupcijas kampaņā pret Ukrainas prezidentu Porošenko. Pēc politiķa teiktā, ja Eiropa neko nedarīs, Ukraina izjuks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm