tv3.lv

Porošenko piešķirs lielāku autonomiju separātistu kontrolē esošajām teritorijām

Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņojis, ka piešķirs lielāku autonomiju prokremlisko separātistu kontrolē esošajām teritorijām Ukrainas austrumos. Pēc Porošenko sacītā, tas ir labākais risinājums, lai noturētu valsti nedalītu.

2014. gada 10. septembrī 22:44

Ne vēlāk kā nākošnedēļ parlamentā tiks iesniegts likumprojekts, kas piešķirtu lielāku autonomiju nemiernieku kontrolētajiem reģioniem Ukrainas austrumos. Tā šodien, 10.septembrī paziņojis Ukrainas prezidents Petro Porošenko, aicinot parlamentu atbalstīt šo ierosinājumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īpašā statusa piešķiršana nemiernieku kontrolētajiem reģioniem paredzēta arī pagājušajā nedēļā Minskā parakstītajam pamiera protokolam.

Nākošnedēļ šis likumprojekts tiks iesniegs Ukrainas parlamentam. ”Es uzsveru, ka no tā ir atkarīga miera nākotne. Šis likums nodrošina mierīgu šo reģionu atgriešanu Ukrainas suverenitātē,” atzinis Porošenko.

Kādas teritorijas un cik lielā mērā nonāks nemiernieku kontrolē – pagaidām nav skaidrs.

Porošenko norādīja, ka nekādā gadījumā netiek runāts par federalizāciju, ko tik ļoti vēlas īstenot Krievija un separātisti.

Minskas protokolā esot skaidri rakstīts, ka runa ir tikai par atsevišķiem rajoniem kaujinieku kontrolētajos apgabalos.

Ukrainas prezidents arī norādījis, ka kopš pamiera parakstīšanas pagājušajā nedēļā situācija frontē ir radikāli mainījusies un Ukrainas teritoriju jau ir atstājuši 70 procenti Krievijas spēku.

Tikmēr separātisti jau paziņojuši, ka ideju par atsevišķu reģionu autonomiju kategoriski noraida un neatkāpjas no sākotnējās ieceres par visa Doņeckas un Luhanskas apgabala atdalīšanos no Ukrainas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm