tv3.lv

Porošenko ieradies Kijevā, lai stātos tiesas priekšā

Ukrainas eksprezidents Petro Porošenko pirmdien, 17. janvārī, ieradās Kijevā, lai stātos tiesas priekšā – viņš apsūdzēts valsts nodevībā un gatavs tiesāties, vēsta TV3 Ziņas.

17. janvārī 21:00

Porošenko pret Zelenski un sistēmu – tā šo konfliktu pozicionē pats bijušais prezidents, kurš uzskata, ka lieta par valsts nodevību uzsākta politisku motīvu vadīta. Viņš jau gan iepriekš uzstājis, ka ierodoties Kijevā, cīnīsies pret patvaļu valstī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Petro Porošenko
Ukrainas bijušais prezidents

“Es atkārtoju vēlreiz – es atgriežos, lai cīnītos par Ukrainu, nevis ar Zelenski!”

Kijevas lidostā pirmdienas rītā eksprezidentu sagaidīja vairāki tūkstoši atbalstītāju.

“Lūk, kā valdība mūs sagaida. Cik nobijušies viņi ir. Viņi dod nelikumīgas pavēles varasiestādēm, lai apklusinātu opozīciju. Tas notiek laikā, kad palielinās Krievijas iebrukuma draudi,” pauda Ukrainas bijušais prezidents.

Porošenko ir viens no bagātākajiem cilvēkiem Ukrainā.

Prokuratūra apgalvo, ka viņš bija iesaistīts ogļu pārdošanas darījumā, no kā finansiālu labumu guva Krievijas atbalstīto kaujinieku bandas Austrumukrainā.

Prokuratūra arī pieprasa Porošenko noteikt viena miljarda grivnu, jeb 31 miljona eiro drošības naudu. Pagaidām visi viņa līdzekļi ir iesaldēti. Ja drošības nauda tiktu iemaksāta, Porošenko tāpat būtu jāvalkā izsekošanas ierīce. Notiesāšanas gadījumā viņam draud 15 gadi aiz restēm.

Pēc uzvaras prezidenta vēlēšanās, Volodimirs Zelenskis, kurš pārspēja Porošenko, solīja cīņu ar oligarhiem. Līdzīgi komentāri no viņa arī šajā laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt Porošenko apsūdz Zelenski varas izmantošanā, lai politiski izrēķinātos ar pretiniekiem. Viņš norāda, ka ar šādām prāvām Ukrainas līderi vēlas novērst uzmanību no problēmām, kas nomāc valsti – pirmkārt, Krievijas agresijas, kā arī ekonomiskajām likstām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm