Politiskā un ekonomiskā haosa nomāktā Venecuēlā nonāk sabrukuma priekšā

Pasaules uzmanības centrā šajās dienās arī notikumi Venecuēlā. Tā ir valsts ar vislielākajām naftas rezervēm pasaulē. Taču radikāli kreisi noskaņotas valdības šo savulaik bagāto valsti novedušas ekonomiska sabrukuma stāvoklī. Sākušies nemieri un divvaldības stāvoklis. 

2019. gada 24. janvārī 22:53

Dienvidamerikas valsti Venecuēlu nebeidz plosīt protesti  – tūkstošiem iedzīvotāji sacēlušies pret kreisi noskaņoto prezidentu Nikolasu Maduro, prasot viņa atkāpšanos. Nemieros un sadursmēs pret likumsargiem pēdējo divu dienu laikā bojā gājuši vismaz 13 cilvēki, galvenokārt galvaspilsētā Karakasā. Bet iedzīvotāji sadalījušies nometnēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nemieri vispirms izcēlās pirmdien, kad Nacionālās gvardes karavīri sociālajos tīklos mudināja tautu iziet ielās un vērsties pret Maduro režīmu. Jau trešdien protesti pārņēma visu valsti. Opozīcijas kontrolētā parlamenta spīkers Huans Gvaido sevi pasludināja par prezidenta pienākumu izpildītāju. ASV prezidents Donalds Tramps drīz pēc tam paziņoja, ka viņu par tādu atzīst arī ASV. Bet Eiropas Savienība ar steigu aicina rīkot “brīvas un ticamas vēlēšanas” šajā valstī.

“Situācija mainījusies radikāli – ir bijusi vardarbība, ir miruši cilvēki. Mēs nevaram izturēties tāpat kā aizvakar, mums ir jādara viss iespējamais, lai izvairītos no situācijas pasliktināšanās. Ir nepieciešama iejaukšanās, lai garantētu vienīgo iespējamo risinājumu – vēlēšanas,” norādīja Spānijas ārlietu ministrs Džozeps Borels.

Tikmēr Krievija kritizē Rietumvalstis par atbalsta paušanu Venecuēlas opozīcijai, norādot, ka tā ir jaukšanās valsts iekšējās lietās, lai panāktu varas maiņu. “ASV izmanto jau labi zināmu scenāriju, kas jau reiz īstenots Irākā un Sīrijā, cenšoties mazināt esošā varas spēku, kura jau izsenis, kopš Ugo Čavesa laikiem bijusi pret to, lai pasaule būtu monopolāra – tieši to vēlas panākt Amerika,” uzskata Krievijas Domes deputāts Leonīds Slutskijs.

Protestētāju neapmierinātību ar Maduro vairo arī dziļā ekonomiskā krīze valstī. Venecuēla slīgst nabadzībā – trūkst pārtikas, medikamentu un citu pirmās nepieciešamības preču. Tiek lēsts, ka pēdējo gadu laikā Venecuēlu jau pametuši divi miljoni cilvēku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm