tv3.lv

Polija brīdina Franciju saistībā ar militāro kuģu piegādēm Krievijai

Polija pirmdien paziņoja, ka iespējamais Francijas lēmums par modernu helikopteru bāzes kuģu “Mistral” piegādi Krievijai rada Varšavai grūtības izvēlēties par labu franču piegādātājiem vērienīgā iepirkumā, kas saistīts ar Polijas pretraķešu vairoga izveidi.

2014. gada 29. septembrī 22:18

“Negribu slēpt, ka “Mistral” nepalīdz mums pieņemt pozitīvus lēmumus. Mēs šo darījumu vērtējam kritiski, un neviens to nav mēģinājis slēpt no mūsu franču kolēģiem,” intervijā laikrakstam “Rzeczpospolita” izteicies Polijas aizsardzības ministrs Tomašs Semoņaks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nevēlos izvirzīt Francijai noteikumus. Esmu pārliecināts, ka Francija pieņems saprātīgu un atbildīgu lēmumu, zinot, ka tā ir NATO dalībvalsts, un zinot citu sabiedroto viedokļus,” sacījis ministrs.

Jūnijā Polija paziņoja, ka šajā iepirkumu konkursā, kas desmit gadu laikā paredz piegādes 5,8 miljardu eiro apmērā, tā galīgo izvēli izdarīs starp Francijas bruņojuma ražošanas kompāniju “Thales” un ASV uzņēmumu “Raytheon”.

“Thales” un Francijas un Itālijas uzņēmums MBDA šai konkursā piedalījās partnerībā ar Polijas aizsardzības rūpniecības konsorciju “Polska Grupa Zbrojeniowa” (PGZ), savukārt “Raytheon” piedāvāja “Patriot” tipa raķetes.

Polija gatavojas desmit gados ieguldīt kopumā 33,6 miljardus eiro, lai modernizētu savu bruņojumu, veidojot pretraķešu aizsardzības sistēmu, iegādājoties bruņutransportierus, zemūdenes un bezpilota lidmašīnas.

Šogad, saasinoties konfliktam Ukrainā, Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis ierosināja palielināt aizsardzības izdevumus no pašreizējiem 1,95% līdz 2% iekšzemes kopprodukta (IKP).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Francija 2011.gadā piekrita pārdot Krievijai par 1,2 miljardiem eiro divus modernus helikopteru bāzes kuģus. Pirmais no tiem būtu jāpiegādā oktobrī vai novembrī, otrs – 2015.gadā.

Septembra sākumā Parīze paziņoja, ka aptur pirmā karakuģa piegādi, jo “nav īstie apstākļi”, lai kuģi piegādātu. Kāds avots Francijas diplomātiskajās aprindās atklāja, ka Parīze pieņēmusi šādu lēmumu, ieklausoties starptautiskās sabiedrības spiedienā. Tiesa, drīz pēc tam mediji, atsaucoties uz informētiem avotiem, ziņoja, ka rīkojums pārtraukt šo kuģu būvniecību nav dots.

Prezidents Fransuā Olands vispirms izteicās, ka Francija piegādās Krievijai karakuģus “Mistral” tikai tad, ja Ukrainā būs iestājies miers, bet drīz pēc tam paziņoja, ka galīgo lēmumu pieņems līdz oktobra beigām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm