Podoļaks: Krievija neapstāsies, ja nezaudēs un turpinās investēt terorismā Eiropā

Krievija neapstāsies, ja tā patlaban pret Ukrainu izvērstajā karā nezaudēs, sestdien brīdināja Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks.

4. februārī 15:22

“Krievijas Federācija neapstāsies, ja nezaudēs. Tā turpinās investēt terorismā Eiropā. Un darīs to vēl bezkaunīgāk,” tviterī norādīja padomnieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Iejauksies nacionālajās vēlēšanās, nogalinās politiskos oponentus, bet separātisma uzliesmojumi kļūs par normu. Vai šādā pasaulē jūs gribat dzīvot? Jo tieši tāda ir krievu pasaule,” uzsvēra Podoļaks.

Arī Polijas ārlietu ministra vietnieks Pāvels Jablonskis nule kā brīdinājis, ka šī kara vissliktākais iznākums būtu situācija, kurā Krievijai vienā vai otrā veidā ļaus “saglabāt seju”

“Jebkura ilgstoša miera nosacījums Eiropā ir tas, ka Ukrainai ir jāpadzen Krievija no savas teritorijas,” piektdien intervijā radio RMF FM sacīja diplomāts.

Polijas mērķis ir, lai agresija pret Ukrainu Krievijai beigtos ar to, ka tā “tiek uzvarēta, pilnībā zaudē seju un nomierinās”, sacīja Jablonskis.

“Agresoram izkļūt no šī konflikta ar saglabātu seju būtu vissliktākais scenārijs. Ne tikai no mūsu drošības skatu punkta, bet arī globālajā mērogā. Tas potenciāliem šādas agresijas dalībniekiem parādītu, ka tā vienkārši atmaksājas,” skaidroja diplomāts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērn pavasarī, kad Krievija jau atkāpās no Ukrainas ziemeļiem, bet turpināja uzbrukumu Donbasā, Francijas prezidents Emanuels Makrons piedāvāja tādu miera līguma variantu, kas Putinam ļautu “saglabāt seju”.

Makrona ideja izraisīja neapmierinātību Ukrainā un citās Austrumeiropas valstīs, kas ir labi pazīstamas ar Maskavas ārpolitikas īpatnībām.

Polijas un Čehijas līderi atgādināja Rietumiem, ar ko beidzās mēģinājumi “saglabāt seju” Hitleram.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm