“Plāni mīl klusumu.” Ukrainas spēki aicina neapspriest vērienīgo pretuzbrukumu

Video redzami vairāki Ukrainas karavīri, kuri viens pēc otra ar žestu aicina uz klusumu. Savukārt video noslēdzas ar tekstu: “Plāni mīl klusumu. Paziņojumu par startu nebūs.” 35 sekunžu video beidzas ar divu F-16 iznīcinātāju lidojumu debesīs.

Kā vēsta vairāki ārvalstu mediji, Krievijas Aizsardzības ministrija pirmdien paziņojusi, ka izjaukusi lielu Ukrainas ofensīvu Doneckas apgabalā, apgalvojot, ka tajā nogalināti 250 karavīri un iznīcinātas 16 bruņumašīnas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukraina uzbrukumu apstiprinājusi nav, līdz ar to nav skaidrs, vai notikušais iezīmējis Ukrainas pretuzbrukuma sākumu. Tomēr vairāku amatpersonu sociālajos medijos lasāmi dažādi vēstījumi, informē “Associated Press”.

Tā, piemēram, Ukrainas aizsardzības ministrs Okeksijs Rezņikovs svētdienas vakarā tviterī citējis populāru grupas “Depeche Mode” dziesmu, ka “vārdi ir ļoti nevajadzīgi, tie var nodarīt tikai ļaunu.”

Savukārt Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks pirmdienas rītā vietnē “Telegram” norādīja, ka “galvenā gudrība ir pārliecināt ienaidnieku, ka viņi jau ir zaudējuši. Jo uzvara vai sakāve vispirms dzimst galvā.”

Ukrainas amatpersonas par plāniem sākt pavasara pretuzbrukumu, lai atgūtu teritorijas, kuras Krievija ir okupējusi kopš iebrukuma 2022. gada 24. februārī, kā arī Krimas pussalu, kuru tā sagrāba 2014. gadā, runā mēnešiem ilgi, taču līdz šim doti dažādi signāli par to, kad pretuzbrukums varētu sākties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā iepriekš ziņots, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka Ukraina ir gatava sākt uzbrukumu, tomēr tas var prasīt kādu laiku.

“Esam stingri pārliecināti, ka mums izdosies pretuzbrukums,” teica Zelenskis, atzīstot, ka “es nezinu, cik laika tas prasīs”. “Godīgi sakot, tas var noritēt dažādi, pavisam dažādi,” viņš sacīja, piebilstot, ka “mēs tam gatavojamies un esam gatavi”.

Zelenskis arī atzina Krievijas aviācijas pārākumu priekšējās līnijās un sacīja, ka ukraiņiem trūkst aizsardzības pret ienaidnieka lidmašīnām, kas nozīmē, ka pretuzbrukumā “mirs liels skaits karavīru”. Kā teica Zelenskis teica, Ukraina vēlētos, lai nākotnes pretuzbrukumam būtu vairāk ieroču no Rietumiem, taču Ukrainas karavīri esot gatavi uzbrukumam.

Tāpat iepriekš ziņots, ka Krievija plāno pastiprināti izplatīt nepatiesu informāciju gan par Ukrainas, gan par savu bruņoto spēku kaujas darbību frontē, par to brīdina Ukrainas Bruņoto spēku Stratēģiskās komunikācijas pārvalde.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm