tv3.lv

No Covid‑19 brīvā Kiribati ieviesīs “lokdaunu”; pirmajā reisā uz to divām trešdaļām pasažieru – vīruss

Salu valstī Klusā okeāna centrālajā daļā – Kiribati – līdz šim inficēšanās ar Covid-19 gadījumi netika atklāti, līdz tā atjaunoja starptautisko aviosatiksmi, kā rezultātā jau pirmajā reisā divām trešdaļām pasažieru diagnosticēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu,

21. janvārī 17:11

Kiribati visu pandēmijas laiku bija brīva no Covid-19, ierobežojot iebraukušanu valstī no citām valstīm, taču nu atkal ir atvērusi savas robežas. Taču, ne viss gājis kā cerēts – divām trešdaļām pirmā starptautiskā reisa pasažieru, kas turp ierodas desmit mēnešu laikā, vīrusa testa pārbaudē konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Konstatējot, ka vīruss ir izplatījies sabiedrībā, salu valsts tagad no pirmdienas ieviesīs četru dienu “lokdaunu”.

Visi 54 pasažieri, no kuriem 36 tika diagnosticēts Covid-19 pēc ierašanās no Fidži pagājušajā piektdienā, tagad ir ievietoti karantīnā un ir labi atveseļojušies, liecina varas iestāžu informācija.

Taču pēc tam, kad otrdien arī karantīnas centra apsargam bija pozitīvs tests, salas valsts ieviesa divu nedēļu komandantstundu un citus sabiedrības veselības pasākumus, piemēram, obligātu masku valkāšanu, sociālo distancēšanos un vakcīnas caurlaides ceļošanai ārpus galvaspilsētas Taravas.

Apsargs un divas viņa tuvākās kontaktpersonas arī tika ievietotas karantīnā, kamēr viņa dzimtajā ciematā tika noteikts divu nedēļu “lokdauns”.

Ceturtdien kopienā tika atklāti vēl divi pozitīvi gadījumi, liekot valdībai paziņot, ka pirmdien sāksies pilnīgs “lokdauns”, tiks slēgtas skolas un cilvēkiem būs atļauts atstāt savas mājas tikai būtisko pakalpojumu saņemšanas nolūkā. Ziņas par Covid-pozitīvām personām un apsardzi izraisīja vietējo paniku, jo īpaši tāpēc, ka tās tika nopludinātas sabiedrībai, nevis par to ziņots oficiāli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tika jautāts arī par to, kā pasažieri saslimuši ar vīrusu. Visas divas nedēļas pirms lidojuma viņi atradās pirmsizlidošanas karantīnā un tika regulāri pārbaudīti. Viņiem tika atļauti lidojumi tikai pēc negatīvu Covid-19 testu saņemšanas.

Pagājušajā mēnesī Kiribati valdība paziņoja, ka 93,4% salu valsts iedzīvotāju vecumā no 18 gadiem ir saņēmuši pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu, bet tikai 53,1% bija saņēmuši otro devu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm