tv3.lv

Piecas minūtes un apstākļu sakritība paglābj Latvijas tulku no sprādziena metro

Terorakti Briselē radījuši apjukumu, un briselieši pēc notikušā ir šokā, to man apliecināja daudzi uzrunātie. Dažus no viņiem no nelaimes bija glābusi sakritība vai tikai pāris minūtes. Citi laimīgā kārtā, gatavojoties svētkiem, jau bija atgriezušies Rīgā.

2016. gada 22. martā 20:08

“Visi ir atzīmējušies, ka ir drošībā. Visi tie, kas mums Briselē ir,” tā Beļģijas galvaspilsētā palikušo draugu un kolēģu atzīmes sociālajos tīklos, ka viņi ir drošībā, rāda Guna. Viņa Briseli par mājām var saukt jau vairāk nekā vienpadsmit gadus un uz Latviju atbraukusi pirms pāris dienām, lai šeit pavadītu svētkus un bērnu brīvdienas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šūmaņa un Mālbeka metro stacijas tās ir tās, kurās mēs visi no rīta tik tiešām esam ap to darbā iešanas laiku. Lielākā daļa no mums bija vai 10 minūtes tai stacijā vai arī pēc tam bija plānojuši tur būt. Pilnīgi noteikti mums ir tā sajūta, ka nu, jā, es arī varēju būt tur,” viņa stāsta.

Foto

Daži latvieši, kuri Briseli sauc par savām otrajām mājām, īsi pirms vai neilgi pēc sprādziena metro stacijā tik tiešām bija notikuma epicentrā.

“Es gāju garām burtiski piecas minūtes pēc sprādziena, es arī tagad atrodos rajonā, es dzīvoju aptuveni 200 metrus no sprādziena vietas un tagad atrodos uz ielas. Policija un armija ir norobežojusi visu zonu ap metro staciju,” teic tulks ES institūcijās Andris Smilgdrīvs.

Aculiecinieki stāsta, ka uzreiz pēc sprādziena metro stacijā cilvēki bija apjukuši, jo neapjauta patieso terorakta apjomu. Par terorakta aculieciniekiem kļuva ne tikai Eiropas Savienības institūcijās strādājošie latvieši, bet arī netālu no notikuma vietas esošās Latvijas vēstniecības Beļģijā darbinieki.

“Vēstniecības sekretāre viņa kļuva par metro stacijas sprādziena aculiecinieci, jo viņa brauca tieši ar nākamo metro, tas kurā notika sprādziens. Protams, viņa atnāca ļoti, ļoti uztraukusies, viņa bija redzējusi, kā nes ārā ievainotos. Protams emocionāli tas bija ļoti nomācoši,” atklāj Latvijas vēstniecības Beļģijā pagaidu pilnvarotā lietvede Ingūna Vīksne.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd ēka, kurā atrodas vēstniecība un arī Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība Eiropas Savienībā, ir papildus apsargāta. Vēstniecība daudz zvanus nesaņem, jo lielākā daļa no Briselē dzīvojošiem latviešiem strādā Eiropas Savienības institūcijās, kurās ir savi drošības dienesti un iekšējā informācijas aprite, kā jārīkojas konkrētajā situācijā. Uzreiz pēc notikušā skaidrības, kā rīkoties, nebija Eiropas Parlamenta deputātam Krišjānim Kariņam, kurš notikuma brīdī atradās savā darbavietā.

“Es šobrīd cenšos noskaidrot, vai darbs turpināsies, neturpināsies. Ja neturpināsies, tad man jāizgudro, kā tikt atpakaļ uz dzīvokli, jo visa satiksme šobrīd slēgta,” stāsta eiroparlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Kritiskus vārdus viņš veltīja beļģu drošības dienestiem: “Protams, rodas jautājums, ko beļģu drošības dienesti ir vai nav darījuši. Tagad tas jautājums “paceļas” vēl jo asāk.”

Tikmēr Gunai ar ģimeni Briselē jāatgriežas būs pēc svētkiem. “Nu jā tā noteikti ir, ka tā atgriešanās Briselē varbūt šoreiz būs uz vēl lielākas jautājuma zīmes par to, cik… ka nekur nav tik labi kā mājās.”

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm