tv3.lv

Pētījums: nīlzirgi spēj atpazīt viens otra balsis

Jaunā pētījumā par dzīvnieku saziņu atklājies, ka nīlzirgi atpazīst viens otra balsis – zinātnieki pierādījuši, ka svešu nīlzirgu balsis no malas tika uzņemtas ar agresiju, kamēr pazīstamu skaņu izdvesēji tiek sveicināti kā draugi, vēsta “900 sekundes”.

26. janvārī 7:20

Pētījums veikts “Maputo” dabas liegumā Mozambikā, kur ir lieliski apstākļi nīlzirgu dzīvei un cēlo dzīvnieku pētniecībai. Kopumā apstiprinājies, ka nīlzirgi ir visai agresīvi un, lai gan tie dzīvo baros, tie labāk meklē savu upes stūrīti, kur pavadīt dienu paši ar sevi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pētījuma laikā, kas publicēts žurnālā “Current Biology”, zinātnieki pavadīja ilgāku laiku kopā ar dažādām nīlzirgu grupām, kuras viena otru nepazīst un nav redzējušas. Dzīvnieku izdvestās skaņas tika ierakstītas un vēlāk nospēlētas citā nīlzirgu barā.

Vecākais nīlzirgu tēviņš katrā barā svešos trokšņus uzņēmis agresīvi, vienlaikus uz pazīstamajām balsīm reaģējis neitrāli.

Kopumā, nīlzirgu balsis ir ļoti specifiskas ar zemu toni – tās nevar sajaukt ar citiem dzīvniekiem Āfrikā. Tās ir arī ļoti skaļas, tādēļ, lai nospēlētu dzīvniekiem ierakstīto, pētniekiem bija jāņem līdzi pamatīgi skaļruņi.

Pētnieki vēlas noskaidrot daudz vairāk par nīlzirgu uzvedību, jo tie agresīvi izturas, ja pamana vai satiek cilvēkus. Apdraudēti ir zvejnieki, kuri var uzturēties lielo dzīvnieku tuvumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm