tv3.lv

Pēdējo gadu asiņainākie islāma radikāļu sarīkotie terorakti pasaulē

Lai gan terorisms Eiropā nav svešs jau daudzas desmitgades, tieši pēdējos gados tas kā metode piedzīvo renesanci. Piedāvājam ielūkoties kodolīgā kopsavilkumā par pēdējo gadu asiņainākajiem teroraktiem, kurus sarīkojuši islāma radikāļi.

2016. gada 23. martā 8:21

Kopš asiņainajiem grupējuma Al Quada sarīkotajiem sprādzieniem Madridē 2004. gadā un Londonas metro 2005. gadā publiski zināms par vairāk nekā 20 lielākiem un mazākiem teroristu uzbrukumiem Eiropā, un aptuveni puse, cik zināms, saistīta ar islāma teroristiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēdējais pusotrs gads Eiropu spēcīgi satricinājis vairākkārt. Pagājušā gada sākumā cilvēkiem Eiropas pilsētu ielās lika apšaude satīriskā žurnāla Charlie Hebdo redakcijā. Šajā un nākamajās dienās sekojošajos uzbrukumos tika laupītas 17 dzīvības.

Tikmēr pēdējie uzbrukumi, ko veicis teroristiskais grupējums Daesh, liecina par pieejas maiņu, vēršoties nevis pret konkrētām cilvēku grupām vai simboliskām vietām, bet cenšoties radīt lielāku kaitējumu. Tā pērnā gada novembrī uzbrukumos vairākās plaši apmeklētās vietās Parīzē gāja bojā 130 cilvēki.

Ar Daesh tiek saistīti arī vairāki sprādzieni Turcijā, tajā skaitā pērn veikts uzbrukums Ankarā pie dzelzceļa stacijas, kad gāja bojā vairāk nekā simts cilvēki.

Pēdējā laika notikumi ļauj izdarīt secinājumus ne tikai par taktikas maiņu, bet arī citām sekām, kas vērojamas Eiropā. Ir augusi dažāda veida neiecietība, piemēram, pret bēgļiem, kuru plūsmas teroristi izmanto nokļūšanai Eiropā. Izskan arī bažas par radikāli noskaņotu cilvēku skaita strauju pieaugumu. Turklāt, lai gan drošības iestādes tikušas pie plašākām iespējām izsekot iedzīvotājus, šīsnedēļas notikumi rada jautājumus par to, vai tiek sasniegts arī rezultāts.

Video!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Eiropa nav droša un nepiedodami nav izvērtējusi riskus, pauž ārpolitikas eksperts

”Terorisms Eiropā nav nekas jauns – tikai pēdējo gadu un, godīgi sakot, apstākļu sakritības eiforijā esam pieraduši pie mānīgās drošības sajūtas. Diemžēl gan šodienas, gan Parīzes notikumi liecina – Eiropa nav droša un nepiedodami nav izvērtējusi riskus, nestiprinot ārējās robežas,” komentējot notikumus Briselē, atzīst Latvijas ārpolitikas institūta pētnieks Mārtiņš Daugulis.

Foto – par Briseli sēro visa pasaule:

FOTO: cilvēku pūļi, panika, ievainotie – traģiskā diena Briselē

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm