tv3.lv

Pēc gāzes cenas pieauguma tūkstošiem mājokļu Ukrainā paliek bez apkures

Tūkstošiem māju un sabiedrisko ēku Ukrainā palikušas bez apkures. Iemesls – būtisks gāzes cenu pieaugums. Kamēr valdība problēmu uzkrauj uz pašvaldību pleciem, nosalušie cilvēki protestē, dedzinot riepas pilsētu centros.

2018. gada 15. novembrī 22:06

Nespējot norēķināties ar valsts gāzes kompāniju ”Naftogaz”, kas būtiski paaugstinājusi kurināmā cenu, neapskaužamā situācijā nonākušas daudzas pašvaldības. Uzņēmums atsākt piegādes gatavs vien tad, kad tiks dzēsti parādi. Savukārt citas kompānijas prasa avansa iemaksu. Arī tam pašvaldībām nav naudas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Apkures sezona valstī bija jāsāk jau 5. oktobrī. Bet vietējās varasiestādes velk garumā. Kādēļ tad viņi tika ievēlēti par mēriem, ja nespēj veikt elementāras lietas?” vaicā Ukrainas premjers Voldomirs Groismans.

Tikmēr, pieprasot apkures pieslēgšanu, skaļi protestē Ukrainas iedzīvotāji. Bez siltuma ir palikuši simtiem tūkstošu. Auksti ir ne tikai dzīvojamajās mājās, bet arī darba vietās, slimnīcās un, piemēram, bērnudārzos.

“Mums dzīvoklī ir astoņi, deviņi grādi. Kā tad ar mūsu mazajiem bērniem?” neapmierinātību pauž kāda Krivijrihas iedzīvotāja.

“Ir ļoti nepatīkami, jo īpaši pa naktīm, kad temperatūra kļūst vēl aukstāka. Labi, ka vismaz mums ir elektriskais sildītājs. Bez tā mans bērns noteikti būtu vēl slimāks,” norāda cita pilsētas iedzīvotāja Marina.

Kijeva salīdzinoši lēto Krievijas gāzi iepirkt pārtrauca 2014. gadā, kad Maskava anektēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu un atbalstīja krievu kaujiniekus Austrumukrainā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm