tv3.lv

Pēc Covid‑19 karantīnas noteikumu pārkāpšanas atkāpjas ungāru EP deputāts

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Jožefs Sājers, kas pārstāv Ungārijas valdošo konservatīvo partiju “Fidesz”, otrdien atzinies, ka atkāpies no amata, jo Beļģijas policija viņu pieķērusi ballītē, kuras dalībnieki pārkāpuši Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktos noteikumus.

2020. gada 1. decembrī 22:53

Vietējā prese šo ballīti raksturo kā “orģiju”, lai gan nekādi oficiāli paziņojumi šajā sakarā nav izteikti.

Par savu atkāpšanos Sājers paziņoja jau nedēļas nogalē, taču tad apgalvoja, ka tam esot “personīgi iemesli”.

Otrdien deputāts atzina, ka viņam izteikts policijas brīdinājums.

Briseles prokurat­ūra aģentūrai AFP pavēstījusi, ka pilsētas centrā sarīkotajā ballītē piektdien tikuši pieķerti 20 vīrieši un katram no viņiem uzlikta 250 eiro liela sodanauda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr vietējā preses raksta, ka tā bijusi “seksa ballīte”.

59 gadus vecais Sājers nekādas norādes par iespējamajām seksuālajām darbībām šajā ballītē nav sniedzis, taču publiski izteicis atvainošanos savai ģimenei par Covid-19 karantīnas noteikumu pārkāpšanu.

“Es tur biju,” teikts Sājera paziņojumā, ko izplatījusi EP konservatīvo frakcija.

“Pēc tam, kad policija vaicāja par manu identitāti, jo man nebija ID kartes, es paziņoju, ka esmu EP deputāts. Policija turpināja procedūru un noslēgumā izteica man oficiālu mutisku brīdinājumu, un nogādāja mani mājās,” pastāstīja deputāts. “Es dziļi nožēloju Covid ierobežojumu pārkāpšanu. Tas no manas puses bija bezatbildīgi. Esmu gatavs maksāt sodanaudu, kas no tā izriet.”

Policija viņa mugursomā atradusi arī narkotikas – “ekstazī” tableti, taču Sājers noliedzis ka tā piederētu viņam.

Laikā no 1990. līdz 2002.gadam Sājers četras reizes ticis ievēlēts Ungārijas parlamentā, bet kopš 2004.gada viņš četrkārt ievēlēts EP.

“Fidesz” viņu dēvē par “viszināmāko un atpazīstamāko ungāru EP deputātu”.

Sājers ieņēma arī Eiropas Tautas partijas (EPP) frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amatu, kā arī vadīja “Fidesz” grupu EP.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš bija atbildīgs arī par sakariem starp partiju un tās parlamentāro grupu.

Pēc pašreizējā Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna nākšanas pie varas 2010.gadā Sājeram tika uzticēta jaunās konstitūcijas izstrāde, kuru viņš esot daļēji sarakstījis savā klēpjdatorā, vilcienā braukājot no Briseles uz Strasbūru.

Cita starpā jaunajā konstitūcijā tika iekļauta norma, kas laulību definē kā savienību starp vīrieti un sievieti, norādot, ka tā ir “‘ģimenes un nacionālās izdzīvošanas pamats”.

Tomēr Sājers uzsvēris, ka viņa pārkāpums ir “pilnīgi personīgs”, un lūdzis to neattiecināt nedz uz Ungāriju, nedz un viņa politisko piederību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm