Patlaban par pasaulē vecāko cilvēku atzīta 115 gadus veca sieviete no Spānijas

Viņa ir pārdzīvojusi divus pasaules karus, pilsoņu karu un divu globālo pandēmiju šausmas – ASV dzimusī Marija Branjasa Morera patlaban Ginesa Pasaules rekordu grāmatā (GWR) ir atzīta par pasaulē vecāko cilvēku pēc franču mūķenes, māsas Andrē nāves šā mēneša sākumā 118 gadu vecumā.

26. janvārī 16:27

Morera pēdējos 22 gadus ir pavadījusi pansionātā Katalonijā, Spānijā, bet viņa piedzima gandrīz pirms 116 gadiem tūkstošiem jūdžu attālumā Sanfrancisko.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Morera dzimusi 1907. gada 4. martā mazāk nekā četrus gadus pēc tam, kad brāļi Raiti uzsāka pirmo ar dzinēju darbināmo lidaparātu, un divus gadus pirms bēdīgi slavenā “Titānika” būvniecības sākšanas.

Neraugoties uz to, ka Moreru šķir tikai dažas nedēļas no viņas 116. dzimšanas dienas, ar nelielu meitas palīdzību viņa pat izmanto modernās tehnoloģijas – “Twitter”, lai sazinātos ar tūkstošiem savu sekotāju.

“Es esmu veca, ļoti veca, bet ne idiote,” teikts viņas “Twitter” profila aprakstā.

Morera piedzima gadu pēc tam, kad viņas vecāki emigrēja uz ASV. Astoņus gadus vēlāk ģimene pārcēlās atpakaļ, taču ceļojums izrādījās liktenīgs. Moreras tēvs transatlantiskā ceļojuma beigās nomira no plaušu tuberkulozes, savukārt viņa pati pēc neveiksmīga kritiena neatgriezeniski zaudēja dzirdi vienā no ausīm.

Ģimene Barselonā ieradās Pirmā pasaules kara laikā, un Moreras dzīve ir aptvērusi arī Spānijas pilsoņu karu un Otro pasaules karu.

Tiek uzskatīts, ka viņa ir viena no vecākajām personām, kas ir atveseļojušās no Covid-19, jo 2020. gada maijā viņai bija pozitīvs vīrusa tests.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sestdien vairākos tvītos katalāņu valodā Morera, kurai ir trīs bērni, 11 mazbērni un 13 mazmazbērni, sacīja, ka ir “pārsteigta un pateicīga” par interesi, ko izraisīja viņas jaunais statuss, taču pēdējās dienas ir bijušas “saspringtas”, un viņa vairs nesniegs intervijas.

“Man ir vajadzīgs miers un klusums,” viņa rakstīja “Twitter”. “Es dzīvoju Turas rezidencē 22 gadus un nevēlos, lai mainītos ne iemītnieku, ne darbinieku ikdiena, kas par mums rūpējas.”

Kad pirmo reizi parādījās ziņas par Moreras uzstādīto Pasaules rekordu, Turas rezidence nāca klajā ar paziņojumu – lai atzīmētu šo ļoti īpašo notikumu, tuvākajās dienās rezidencē notiks nelielas svinības aiz slēgtām durvīm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm