tv3.lv

Pašizolācijas neievērošana iebraucējiem Somijā var beigties ar cietumsodu

Cilvēkiem, kas ierodas Somijā no Covid-19 “riska valstīm”, ir jāievēro 14 dienu pašizolācija, citādi viņiem draud naudassods vai cietumsods līdz trim mēnešiem, pirmdien paziņoja valdības ministri.

2020. gada 11. augustā 11:58

Somija līdz šim paļāvās uz to, ka šādi iebraucēji labprātīgi ievēros pašizolāciju, un nebija paredzējusi sankcijas par tās neievērošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselības ministre Krista Kiuru paziņoja, ka jaunie noteikumi tiks ieviesti “iespējami drīz” un ka iebraucējiem varbūt jārēķinās arī ar obligātiem jaunā koronavīrusa testiem.

Šāds lēmums pieņemts pēc pēdējo dienu ziņām, ka Somijā ar lidmašīnām no Austrumeiropas un Balkānu valstīm ir ieradušies pasažieri, kas bijuši inficēti vai atteikušies iziet testus.

Vasaras sākumā vairākas nedēļas Somijā tika reģistrēti tikai daži jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, bet pēdējo septiņu dienu laikā reģistrēti 135 jauni inficēšanās gadījumi.

“Šis inficēšanās gadījumu skaits ir pārsteidzis mūs visus,” Kiuru pirmdien paziņoja preses konferencē. “Mēs esam diskutējuši, vai vajadzētu apturēt lidojumus no riska valstīm. Mēs to apsveram.”

Šie pasākumi attieksies uz iebraucējiem no visām valstīm, kuras nav Somijas “zaļajā sarakstā”. Šajā sarakstā ir valstis, kurās pēdējo divu nedēļu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir mazāka nekā astoņi gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Ierodoties Latvijā, pašizolācija jāievēro pēc 20 Eiropas valstu apmeklēšanas

Pašlaik Somija par drošām uzskata 25 valstis, tostarp Baltijas valstis, Grieķiju, Īriju, Japānu, Kipru un Urugvaju.

Pašā Somijā pēdējo divu nedēļu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir trīs gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju – viena no zemākajām Eiropā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm