Paši pūta, paši bēg: Hodorkovskis komentē, no kā glābjas Krievijas iedzīvotāji

Kremļa kritiķis Mihails Hodorkovskis dalījies pārdomās par to, no kā pašlaik bēg Krievijas iedzīvotāji. Viņaprāt, situācija ir unikāla.

27. septembrī 16:34

“Krievija, visticamāk, ir pirmā un vienīgā valsts pasaulē, kur cilvēki bēg nevis tāpēc, ka kāds ir iebrucis viņu valstī, bet gan tāpēc, ka viņi iebruka kādā citā valstī,” mikroblogošanas vietnē “Twitter” raksta Hodorkovskis, kuru Kremlis ir iekļāvis “ārvalstu aģentu” listē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sociālo tīklu lietotāji gan viņam atgādina ASV pagājušā gadsimta 60. un 70. gados, kad tās iedzīvotāji emigrēja, lai nebūtu jāpiedalās Vjetnamas karā.

Hodorkovskis uz to atbild ar salīdzinājumu. Viņš min, ka Vjetnamas kara laikā, lai izvairītos no karadienesta, augstākais 40 000 amerikāņu pārcēlušies uz Kanādu.

Tomēr ASV raidsabiedrība “ABC”, atsaucoties uz kara veterānu organizāciju, ir minējusi, ka lai izvairītos no iesaukuma Vjetnamas karā, 60. un 70. gados uz Kanādu aizbēga 125 000 amerikāņu. Apmēram puse no viņiem atgriezusies ASV, kad prezidents Kārters 1977. gadā viņiem pasludināja amnestiju.

“The Wall Street Journal” žurnālists Jaroslavs Trofimovs gan piebilst, ka ASV gadījumā runa ir par desmitgadi, kamēr no Krievijas simtiem tūkstoši vīriešu aizbēguši dažu dienu laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kāds diskusijas dalībnieks ar rūgtu ironiju rezumē, ka Krievijas gadījums drīzāk ir vēsturē unikāls ar to, ka šāda mēroga mobilizācija izsludināta “īpašai operācijai”, nevis karam. Kā zināms, Krievijā joprojām nedrīkst lietot vārdu “karš” attiecībā uz iebrukumu Ukrainā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm