Pārstāvju palātas demokrāti iesniedz rezolūciju, kurā aicina Pensu atcelt no amata Trampu

ASV Kongresa Pārstāvju palātas demokrāti pirmdien oficiāli iesnieguši rezolūciju, aicinot viceprezidentu Maiku Pensu izmantot konstitūcijas 25. labojumu, kas paredz, ka valdība ar balsu vairākumu var atstādināt prezidentu, kas nav spējīgs pildīt pienākumus, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 11. janvārī 20:40

Sekojot Trampa reakcijai un komentāriem dienā, kad notika ielaušanās ASV Kapitolijā, Kongresa apakšpalātas dienaskārtībā 11.janvārī un šajā nedēļā kopumā paredzēti vairāki soļi un veidi, kā pretējā nometne centīsies Trampu gāzt vēl pirms varas maiņas 20. janvārī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēl tikai deviņas dienas atlikušas līdz Džo Baidena inaugurācijai, tomēr demokrāti uzsver, ka arī šajā īsajā laikā pašreizējais prezidents var iesaistīties destruktīvās darbībās, tādēļ viņš Baltajā namā nedrīkst palikt.

ASV viceprezidents Maiks Penss

“Diemžēl prezidents ir jucis, nelīdzsvarots un bīstams. Ir palikušas vēl dažas dienas, līdz mēs varēsim būt pasargāti no viņa. Bet viņš ir izdarījis ko tik nopietnu, ka viņu vajag tiesāt par to!”

Demokrāti rosina viceprezidentu Maiku Pensu rīkoties saskaņā ar konstitūcijas 25. labojumu, īsāk sakot, rosināt Trampa atcelšanu, jo viņš nespējot pildīt amata pienākumus. Kamēr šī iecere, vairāk kā droši netiks īstenota, tiem pietiek balsu apakšpalātā, lai rosinātu impīčmenta procedūru. Ja tā tiks īstenota apakšpalātā, Tramps kļūs par pirmo prezidentu, kuru šāds Kongresa lēmums skāris divreiz.

Savukārt šoreiz Senātā Trampa atcelšanai gan varētu būt vairāk atbalsta nekā pērn, arī no dažiem republikāņu pārstāvjiem, tomēr, visticamāk, ne nepieciešamās divas trešdaļas balsu.

“Šobrīd labākais mūsu valstij būtu prezidenta atkāpšanās no amata. Es saprotu, ka tas ir maz ticams, bet tas būtu labākais variants,” norādīja ASV Pensilvānijas štata senators Pets Tūmijs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paralēli šiem centieniem notiek norobežošanās no Trampa interneta vidē – vairāki populārākie sociālie tīkli lieguši ASV prezidentam Donaldam Trampam izmantot savas platformas. To vidū “Facebook”, “Twitter” un citi. Par šādu sociālo tīklu rīcības harmoniju dalītas emocijas visā pasaulē – pretējā nometne ASV uzsver, ka to darīt vajadzēja jau sen, kamēr, piemēram, Vācijas valdībā bažas par šādu soli.

Lasi vēl: Trampam liegtā pieeja sociālajiem tīkliem raisījusi diskusijas par vārda brīvību

Vācijas valdības preses sekretārs Stefens Zīberts

“Sociālo tīklu platformām nevajadzētu pilnībā ierobežot fundamentālās tiesības izteikties. Skatoties no šā leņķa – Vācijas kanclere uztver ASV prezidenta kontu bloķēšanu par problemātisku.”

Nosodot Trampa reakciju uz notikušo Kapitolijā, par sadarbības izbeigšanu paziņojuši arī prezidenta mīļākā sporta veida – golfa, sacensību rīkotāji.

“Šobrīd ir skaidrs, ka nākamā gada PGA čempionāta rīkošana Trampa Bedminsteras laukumā radīs kaitējumu asociācijai ilgtermiņā. Tādēļ mēs esam pieņēmuši lēmumu lauzt līgumu,” sacīja PGA prezidents Džims Ričardsons.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd Džo Baidena komanda gatavojas inaugurācijas ceremonijai, kas solās būt ļoti piezemēta. Vašingtonas pašvaldība aicinājusi iedzīvotājus šo notikumu neapmeklēt, ņemot vērā drošības draudus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm