Parīzē veikta kratīšana piecās lielākajās bankās, izmeklē krāpšanos ar nodokļiem

Francijas varas iestādes otrdien, 28. martā, veica kratīšanu piecu banku Parīzes birojos aizdomās par nodokļu krāpšanu, paziņoja Francijas prokuratūra.

28. martā 20:11

Reidi ir daļa no piecām sākotnējām izmeklēšanām, kas tika uzsāktas 2021. gada decembrī saistībā ar apsūdzībām naudas atmazgāšanā un nodokļu krāpšanā dividenžu maksājumos, teikts Francijas Nacionālās finanšu prokuratūras paziņojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Prokurori neprecizēja, kurās bankās tika veikts reids. Francijas mediji ziņoja, ka pārmeklētas “HSBC”, “BNP Paribas”, “Exane”, “BNP”, “Societe Generale” meitasuzņēmums un “Natixis”.

“Societe Generale” apstiprināja izmeklēšanu savā birojā, taču atteicās sniegt plašākus komentārus. Citas bankas komentārus nesniedza.

Reids notiek globālās finanšu krīzes laikā, ko šomēnes izraisīja divu ASV banku sabrukums un valdības organizētā grūtībās nonākušā Šveices aizdevēja “Credit Suisse” pārņemšana, ko veica tā konkurents “UBS”.

Francijas izmeklēšana aptvēra “cum cum” darījumus, kuros Francijā reģistrēta uzņēmuma ārvalstu akcionārs nodod savas akcijas Francijas bankai aptuveni tajā laikā, kad tiek izmaksā dividendes, lai izvairītos no kapitāla pieauguma nodokļa maksāšanas.

Francijas prokuroru paziņojumā teikts – kratīšanā piedalījušies seši Vācijas prokurori no Ķelnes Eiropas tiesiskās sadarbības. Tas liecina, ka attiecīgo ārvalstu akcionāru vidū bija vācieši vai Vācijas uzņēmēju vienības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ķelnes prokuratūra paziņoja, ka nevar komentēt izmeklēšanu, jo “preses suverenitāte šajā gadījumā ir Francijas izmeklēšanas iestādēm”.

Līdzīga plaša mēroga izmeklēšana par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas kaimiņvalstī Vācijā pēdējos gados izraisīja kratīšanas bankās, citos uzņēmumos un uzņēmēju mājās, kā rezultātā daži baņķieri tika notiesāti.

Simtiem baņķieru, iespējams, bija iesaistīti šajā krāpšanā, kas bija saistīta ar “cum-ex””darījumiem, kuros dalībnieki maina akcijas, lai atgūtu nodokļus, kurus viņi nebija samaksājuši. Tiek ziņots, ka krāpniecību rezultātā no nodokļu maksātājiem izkrāpti miljardiem eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm