tv3.lv

Parādu piedzinēji no Latvijas tiek klāt emigrantu banku kontiem Anglijā

2018. gada 19. jūnijā 20:53

Parādu piedziņas kompānijas no Latvijas atradušas veidu, kā piekļūt uz Lielbritāniju emigrējušo parādnieku banku kontiem. Un tad no mūsu tautiešu uzkrājumiem britu bankās vai ikmēneša algas tiek atvilktas vajadzīgās summas parādu nomaksai Latvijā.

Lai no tā izvairītos, latvieši izvēloties sākt privātpersonu maksātnespējas procesu Lielbritānijā. Šādu emigrantu skaits būtiski palielinās tagad, kad tuvojas Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, jo pēc tam bankrots Lielbritānijā vairs varētu nebūt saistošs Latvijā.

Lielbritānijā daudz ir tādu tautiešu, kuri Latviju pametuši kredītu un parādu piedzinēju dēļ, proti, lai vai kurā darbavietā Latvijā viņi strādātu, parādu piedzinēji vienmēr atrada un tad, vai nu iesaldēja bankas kontu, vai noņēma nost konkrētas summas. Bieži vien kā risinājumu rada bēgšanā uz Lielbritāniju, cerēdami, ka viņus šeit neatradīs. Taču arī Lielbritānijā vairs nevar paslēpties.

Arvien biežāk parādu piedziņas kompānijas no Latvijas slēdz līgumus ar Lielbritānijā reģistrētiem parādu piedzinējiem, kuri jau tālāk Latvijas valstspiederīgos iesūdz Lielbritānijas tiesās.

Grafika: LNT

Tiesas lēmums var nozīmēt ļaut parādu piedzinējam piekļūt bankas kontam Lielbritānijā, lai naudu pārsūtītu kreditoram Latvijā, tā LNT Ziņām Anglijas pilsētā Mančestrā stāsta austrumeiropiešu un latviešu parādu konsultants. Pie viņa pēc palīdzības vēršas arī tie mūsu tautieši Lielbritānijā, kuri saņēmuši vēstules vai telefona zvanus no piedzinējiem.

Andrejs Smoļenko
“Insolbaltika” kvalificētais parādu konsultants Lielbritānijā

Parādu piedzinēji no Latvijas ar saviem partneriem Lielbritānijā virza lietas uz tiesu. Līdzko ir izdots Lielbritānijas tiesas lēmums par personas parādiem Latvijā, tad britu tiesu izpildītāji vai juristi tiešām var iesaldēt Latvijas valstspiederīgo kontus šeit, Lielbritānijā. Viņi var piekļūt cilvēku algām, kad britu tiesnesis būs noteicis novilkuma ikmēneša summu, ko sūtīt kreditoriem Latvijā.

“Insolbaltika” kvalificētais parādu konsultants Lielbritānijā Andrejs Smoļenko (Foto: LNT)

Un tieši šajā brīdī ir svarīga parādnieka iesaiste, jo atvilkumi no algas Lielbritānijā būs noteikti samērojamā līmenī ar parādnieka mājsaimniecības ikmēneša izdzīvošanas izdevumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andrejs Smoļenko
“Insolbaltika” kvalificētais parādu konsultants Lielbritānijā

Viņiem tiks atstāta pietiekam summa, lai maksātu īri, rēķinus, izdevumi automašīnai, ar kuru jābrauc uz darbu. Tas atstājamais iztikas minimums ir diezgan liela summa. Lielbritānijas tiesneši daudzos gadījumos atstāj parādu piedzinējus pamatīgi vīlušos, jo no algas atļauj novilkt vien tikai vienu mārciņu vai tikai divas mārciņas mēnesī, lai gan kredīta summa ir 30 vai 40 000 eiro.

Austrumeiropiešu un latviešu imigrantu parādu konsultants arī skaidro – parādnieki nedrīkst ignorēt ne parādu piedzinēju brīdinājuma vēstules, ne tiesas pavēstes, pretējā gadījumā situāciju vairs nevarēšot glābt.

Andrejs Smoļenko
“Insolbaltika” kvalificētais parādu konsultants Lielbritānijā

Tiesu izpildītājiem ir tiesības iekļūt jūsu mājoklī Lielbritānijā, uzlauzt durvis, atņemt vērtīgās lietas un tās pārdot izsolē, iegūto naudu nosūtot kreditoram Latvijā. Tiesu izpildītājiem ir plašas pilnvaras šeit, un ar viņiem negribētos jokot.

Daļa mūsu tautiešu Lielbritānijā izvēlas citu ceļu – sākt bankrota procedūru Lielbritānijā. Šī iemesla dēļ tāpēc arī apzināti emigrē uz turieni, jo privātpersonu maksātnespējas lēmums Eiropas Savienības vienā dalībvalstī ir saistošs arī citā.

Lai arī Latvijā bankrotēšanas procedūra ir atvieglota, taču vienalga Lielbritānijā iziet personīgo maksātnespēju ir daudz vienkāršāk. Pirmkārt, to var izdarīt ar salīdzinoši vienkāršu anketu internetā, samaksājot 680 mārņas. Turklāt, salīdzinot ar Latviju, šeit nav jāmaksā konkrēta mēnešmaksa maksātnespējas administratoram.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar bankrota procedūru Lielbritānijā var pilnībā atbrīvoties no parādiem Latvijā ne ilgāk kā viena gada laikā.

Andrejs Smoļenko
“Insolbaltika” kvalificētais parādu konsultants Lielbritānijā

Viņiem ir kredīti vidēji starp 40 un 70 000 eiro, taču 15% ir krietni lielākas parādsaistības virs 150 000 eiro. Visbiežāk bankrotēt Lielbritānijā izvēlas tie latvieši, kuri nespēj atmaksāt hipotekāro kredītu vai arī banka atsavināja viņu māju, pārdeva to izsolē, bet joprojām palika parāds – starpība starp ņemto kredītu un izsoles summu. Daudzos gadījumos bankrotēšana ir vienīgā iespēja atbrīvoties no problēmām.

Šādus līgumus lielākoties slēdz bankas par desmitos tūkstošos eiro mērāmiem parādiem, savukārt, kā LNT Ziņām skaidro Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijā (LAFPA), ātro kredītu devējiem tas nav izdevīgi.

Elīna Dobulāne
LAFPA pārstāve

Ņemot vērā, ka nebanku kredītdevēju parādnieku saistības ir relatīvi mazas, kā arī ārvalstīs esošo klientu skaits ir zems, nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi neizmanto iespēju sadarboties ar ārvalstu, tai skaitā Lielbritānijas, parādu piedziņas uzņēmumiem (gan caur Latvijas parādu piedziņas firmām, gan vēršoties pa tiešo).

 

Taču drīz tuvojas termiņš, kad vairs nevarēs bankrotēt Lielbritānijā un šo procesu piemērot Latvijai. Iemesls – Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības. 2020. gada 31. decembris – kā “Brexit” pārejas perioda beigas – ir pēdējais laiks, lai iesniegtu pieteikumu maksātnespējas uzsākšanai Lielbritānijā. Minimālās prasības – lai parādnieks no Latvijas būtu Lielbritānijā nostrādājis vismaz 6 mēnešus.

Kā LNT ziņām stāsta parādnieku konsultants Mančestrā, “Brexit” tuvošanās tiešām palielinājusi Latvijas valsts piederīgo interesi par bankrotēšanu Lielbritānijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cik kopumā mūsu tautieši Lielbritānijā ir veikuši bankrota procedūras, precīzas statistikas nav ne Lielbritānijas, ne Latvijas pusei.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm