Par iespējamu seksuālu vardarbību pret pacientēm policija aiztur imunologu Ņikiforenko

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes izmeklētajā kriminālprocesā par ārsta imunologa iespējamu seksuālu vardarbību pret vairākām pacientēm, ārsts atzīts par aizdomās turēto un šī gada 22. februārī tika aizturēts, informēja policijā.

28. februārī 13:44

Savukārt 24. februārī vīrietim piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums praktizēt kā ārstam imunologam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Drošības līdzekļi ir spēkā uz Krimināllikumā noteikto laiku, šajā gadījumā – līdz 22 mēnešiem.

Izmeklētais kriminālprocess 2021. gada 20. decembrī kvalificēts pēc Krimināllikuma 160. panta pirmās daļas par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot cietušā bezspēcības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo.

Kā arī, turpmākās izmeklēšanās laikā, 9. februārī kriminālprocess papildus kvalificēts pēc Krimināllikuma 160. panta otrās daļas par anālu vai orālu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo.

Valsts policija aizvien aicina atsaukties jebkuru, kurš uzskata, ka ir cietis no konkrētās personas iespējamām pretlikumīgām darbībām un nekavējoties vērsties policijā, zvanot uz tālruņa numuru 67829202. Šobrīd par cietušām atzītas ir četras sievietes.

Ņemot vērā, ka izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, šobrīd izmeklēšanas interesēs Valsts policija plašākus komentārus nevar sniegt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm