Par iespējamu kokaīna pārvadāšanas mēģinājumu Jamaikas lidostā apcietināts latvietis

Jamaikas policija Kingstonas lidostā apcietinājusi kādu Latvijas valstspiederīgo, kurš it kā mēģinājis Lielbritānijā nogādāt vairākus iepakojumus ar kokaīnu.

15. martā 15:16

Vietējā policija paziņojusi, ka 30 gadus vecais latvietis piektdien, 10. martā, ap pulksten 19.30 reģistrējies lidojumam no Normana Menlija starptautiskās lidostas Kingstonā, no kuras bija iecerējis doties uz Apvienoto Karalisti, vēsta “Jamaica Observer”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lidostā esošie Narkotiku nodaļas policisti veica vīrieša personīgo mantu pārbaudi, kuras laikā tika atrasti desmit taisnstūrveidīgi iepakojumi ar narkotiskām vielām. Kopējo kokaīna svaru policija nav publiskojusi. Pēc vielu atrašanas Latvijas valstspiederīgais aizturēts un apcietināts par Bīstamo narkotiku likuma pārkāpšanu.

Lai arī vietējie Jamaikas mediji vēsta, ka vīrieša identitāte netiek atklāta, jo vēl gaidāma lietas izmeklēšana, sociālajā medijā “Facebook” latvieša vārdu atklāj viņa paziņas. Jamaikā aizturēts kāds Rihards Upenieks.

Vīrieša draugs sociālajā medijā pauž, ka Rihards ar advokāta starpniecību pats lūdzis atklāt viņa saistību ar konkrēto notikumu, jo šādā veidā cer saņemt Latvijas palīdzību. 10. martā Rihardam patiesi bijis paredzēts lidojums no Jamaikas uz Lielbritāniju. Pirms tā kāds paziņa vīrietim lūdzis Kingstonas lidostā savākt ruma pudeli un to atgādāt uz Lielbritāniju. Vīrietim pudele pasniegta jau tā saucamajā “duty free” jeb beznodokļu veikalu zonā iepakota aizzīmogotā koka kastē.

Rihards vēlējies kasti atvērt, bet cilvēks, kas to viņam iedevis, nav ļāvis tā darīt. Nedaudz vēlāk vīrietis aicināts uz pārbaudēm, likumsargi pie viņa atraduši kokaīnu, Rihards aizturēts un nogādāts Jamaikas cietumā. Lai arī gadījums vēl tiek izmeklēts, tiek lēsts, ka vīrietim draud “ļoti liels sods” par narkotiku kontrabandu.

“Man ir emocionāli šo visu rakstīt, bet mēs visi zinām Rihardu – viņš ir pamatīgi iegāzts ļoti smagā lietā un vēlas, lai Latvija arī palīdz viņam, lai Latvijā arī to redz,” raksta aizturētā tautieša draugs.

Papildināts: Vēlāk apcietinātā Riharda paziņa “Facebook” ierakstu par palīdzību latvietim dzēsusi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm