Par iespējamu kokaīna kontrabandu Jamaikā latvietim piešķir drošības līdzekli; ĀM zina par aizturēšanu

Jamaikā apcietinātajam latvietim par iespējamu narkotiku kontrabandu vietējā tiesa piemēro drošības līdzekli divu miljonu Jamaikas dolāru apmērā. Nākamā tiesas sēde paredzēta 29. maijā. Kā noskaidroja “tv3.lv”, Latvijas Ārlietu ministrija ir informēta par mūsu valsts pilsoņa aizturēšanas faktu.

Jau vēstīts, ka 30 gadus vecais Rihards Upenieks 10. martā aizturēts lidostā Kingstonā, no kuras viņam bija iecerēts doties uz Apvienoto Karalisti. Lidostā viņš no kāda cilvēka it kā paziņam saņēmis koka kastē aizzīmogotu viskiju, kurā, vietējai policijai latvieti pārmeklējot, atrasti 4,4 kilogrami kokaīna ar kopējo vērtību aptuveni 300 000 ASV dolāru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopā ar viņu apcietināta vēl kāda lidostas apsardzes darbiniece. Abiem aizturētajiem izvirzītas apsūdzības kokaīna izvešanas sazvērestībā, bet Upeniekam vēl ir papildu apsūdzības par kokaīna glabāšanu, tirgošanu un mēģinājumu to izvest. Latvietis gan uzstāj, ka esot iegāzts.

Ceturtdien, 23. martā, Jamaikā norisinājās tiesas prāva, kurā Upenieka advokāts bija lūdzis aizturētajam latvietim piešķirt drošības līdzekli. Tiesa lūgumu atbalstījusi, nozīmējot divu miljonu dolāru lielu drošības naudu, vēsta vietējie mediji. Lai arī nav precizēta valūta, noprotams, ka tie varētu būt Jamaikas dolāri. Tos pārvēršot eiro, Upeniekam nozīmēts aptuveni 12 000 eiro liels drošības līdzeklis.

Latvieša advokāts stāsta, ka drošības nauda piešķirta ar stingriem nosacījumiem. Tiesai bija jānodod informācija par Upenieka uzturēšanās vietu, kuru palīdzējusi sagādāt viņa sieva, jānodod ceļošanas dokumenti, kā arī katru dienu laikā no pulksten 6 līdz 18 par savu atrašanos un gaitām jāatskaitās vietējās policijas narkotiku departamentam.

Galīgā tiesa, kad arī noskaidrosies Upeniekam piespriestais sods, norisināsies 29. maijā. Vīrieša advokāts gan ir pārliecināts, ka latvieša alibi ir spēcīgs un pastāv ļoti liela iespējamība, ka viņš tiks attaisnots.

Latvijas Ārlietu ministrija par apcietinājumu ir informēta

Upenieka draugi neilgi pēc notikušā sociālajā medijā “Facebook” vēstīja, ka apcietinātā latvieša advokāts pēc palīdzības vērsies arī pie Latvijas goda konsula Jamaikā. Tiesa, pēc ieraksta bija noprotams, ka vēlamo palīdzību nebija iespējams saņemt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ārlietu ministrija “tv3.lv” skaidro, ka ministrijas Konsulārais departaments un Latvijas tiesībsargājošās iestādes ir informētas par Latvijas pilsoņa aizturēšanas faktu Jamaikā šī gada 10.martā Jamaikas lidostā un viņa atrašanās vietu. Oficiālā informācija par pilsoņa arestu tika saņemta ar Latvijas goda konsula Jamaikā starpniecību, kurš ir iesaistīts konsulārās palīdzības nodrošināšanā aizturētajai personai.

Valstspiederīgo aizturēšanas gadījumos ārvalstīs Latvijas goda konsuli iespēju robežās nodrošina saziņu ar vietējām tiesībsargājošajām iestādēm, var aizturētajam sniegt informāciju par konkrētajā konsulārajā apgabalā praktizējošiem privātiem advokātiem (gadījumos, kad aizturētais nepiekrīt valsts nozīmētam juridiskajam aizstāvim), nepieciešamības gadījumā var aizturētajam ieslodzījuma vietā palīdzēt ar pirmās nepieciešamības preču nodošanu no radiniekiem (medikamenti, pārtika, apģērbs).

Vienlaikus ministrijā uzsver – neskatoties uz konkrētās lietas plašo publicitāti plašsaziņas līdzekļos, ir būtiski apzināties ārlietu dienesta iespējas un funkcijas valstspiederīgo aizturēšanas gadījumos ārvalstīs. Proti, ārlietu dienests var:

  • ar aizturētās personas piekrišanu un Valsts policijas iesaisti par aizturēšanas faktu informēt tuviniekus;
  • sazināties ar Latvijas piederīgajiem ieslodzījuma vietās viņu tiesību un likumīgo interešu nodrošināšanai.

Savukārt ārlietu dienests nevar:

  • iejaukties tiesu, policijas un tiesību aizsardzības iestāžu darbībā, ja Latvijas valstspiederīgais ārvalstī ir izdarījis likumpārkāpumu;
  • panākt labākus ieslodzījuma apstākļus cietumā nekā vietējiem iedzīvotājiem;
  • sniegt juridiskas konsultācijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm