Par iespējamu kokaīna kontrabandu aizturēto latvieti Jamaikā sagaida tiesas prāva

Latvieti, kurš Jamaikā apcietināts par iespējamu kokaīna pārvadāšanas mēģinājumu, sagaida tiesas prāva. Aizturētais savu vainu noliedz un uzstāj, ka esot iegāzts. Policija apcietinājusi arī varbūtējo līdzzinātāju.

23. martā 17:01

Jau vēstīts, ka 10. martā Jamaikas policija Kingstonā aizturējusi 30 gadus vecu Latvijas pilsoni, kuram bijis iecerēts lidojums no Normana Menlija starptautiskās lidostas uz Apvienoto Karalisti. Piereģistrējoties lidojumam, vīrieti pārbaudīja Narkotiku nodaļas likumsargi, kuri pie viņa atrada vairākus iepakojumus kokaīna, uz kā pamata Latvijas valstspiederīgais arī tika apcietināts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neilgi pēc tam noskaidrojās, ka apsūdzētais latvietis ir Rihards Upenieks. Kā izrādās, kopā ar viņu aizturēta arī lidostas apsardzes darbiniece – 32 gadus vecā Terika Milvuda, kas apsūdzēta nozieguma veicināšanā, vēsta “Jamaica Observer”.

Pie Upenieka tika atrasti 4,4 kilogrami kokaīna, kuru vērtība Jamaikā ir 3800 ASV dolāru. Ja viņam būtu izdevies narkotikas nogādāt Anglijā, tā vērtība par kilogramu pieaugtu līdz 70 000 ASV dolāru, bet kopumā to vērtība būtu ap 300 000 ASV dolāru jeb 275 754 eiro.

Abiem aizturētajiem izvirzītas apsūdzības kokaīna izvešanas sazvērestībā, bet Upeniekam vēl ir papildu apsūdzības par kokaīna glabāšanu, tirgošanu un mēģinājumu to izvest.

21. martā norisinājās pirmā tiesa, kurā tika izskatīta iespēja abiem apsūdzētajiem nozīmēt drošības naudu. Upenieka advokāts tiesā skaidrojis, ka latvieša nodarbošanās stils ļauj viņam strādāt arī attālināti. Šādu iespēju vīrietis arī izmanto un ziemas mēnešos parasti dodas uz siltākām zemēm, šoreiz – Jamaiku. Tā izskaidrojams viņa iemesls valstī uzturēties.

Tāpat atklājies, ka brīdī, kad Upenieks gatavojies valsti pamest, viņš veikalā Ņūkingstonā iegādājies dzērienus, pretī saņēmis kvīti, kuru atnesis uz lidostu un pret kuru saņēmis jaunu preci, kuru, savukārt, gatavojās reģistrēt lidojumam uz Apvienoto Karalisti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvieša advokāts tiesas sēdē norādīja, ka Upenieks aizturēšanas brīdī sacījis – “viņam droši vien iedota nepareizā paciņa” un “šādas lietas redzētas tikai filmās”. Jāpiebilst, ka arī Upenieka draugi, kas uz neilgu brīdi par notikušo dalījās sociālajā tīklā “Facebook”, norādīja – vīrietis iegāzts.

Latvijas valstspiederīgā advokāts arī sacījis, ka vietējā policija Upenieku sākotnēji nopratinājusi kā liecinieku, bet vēlāk aizturējusi un apsūdzējusi. Notikušā izmeklētāji uzskata, ka aizturētā apsardzes darbiniece Milvuda sazvērējusies ar Upenieku, mēģinot veicināt kokaīna kontrabandu caur lidostu.

Upenieka advokāts tiesai pieprasījis apsūdzētajam latvietim nozīmēt drošības naudu. Advokāts tiesnesei arī sacījis, ka latvieša sieva, kura dzīvo Teksasā, esot Upeniekam sagādājusi īres dzīvesvietu, kurā viņš varētu apmesties, ja vīrietim tiktu piešķirta drošības nauda.

Savukārt par apsūdzēto apsardzes darbinieci zināms, ka viņa ir divu bērnu māte un lidostā strādā jau septiņus gadus. Viņa apgalvo, ka Upenieku nepazīst.

Lietas tiesnesis norādījis, ka neiebilst pret drošības naudu abām apsūdzētajām personām, taču šādā gadījumā abiem tiktu piemēroti “stingri nosacījumi”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm