tv3.lv

Par EP priekšsēdētāju ievēlēta Roberta Metsola

Par Eiropas Parlamenta (EP) jauno priekšsēdētāju otrdien ievēlēta konservatīvo pārstāve Maltas EP deputāte Roberta Metsola, kļūstot par jaunāko politiķi, kas ieņēmusi EP priekšsēdētāja amatu visā tā pastāvēšanas laikā. Metsola šodien svin arī savu 43 dzimšanas dienu. Metsola pārstāv centriski labējo Eiropas Tautas partiju (ETP).

18. janvārī 12:55

Par viņu balsojuši 458 no 616 EP deputātiem, kas piedalījās vēlēšanās. Savukārt Latvijas EP deputāts Roberts Zīle, visticamāk, būs viens no 14 viņas vietniekiem. TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija liecina, ka par to jau ir panākta politiskā vienošanās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savā runā jaunievēlētā priekšsēdētāja akcentēja, ka šis parlaments būs pretinieks tiem, kas grib sašķelt Eiropu, un diktatoriem tas nekad neizdosies.

Roberta Metsola
Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja

Mums ir jāaizsargā mūsu drošība, jānovērš centieni iezīmēt vecās robežas. Eiropas identitāte ir cerība daudziem, un mums šī cerība ir jāattaisno. Ģeopolitiskā situācija kļūst sliktāka, jo ir apdraudēta Ukrainas drošība. Krievija un Baltkrievija cenšas mūs sašķelt. Mums ir jāturpina saglabāt sava ietekme pasaulē. Despoti un autokrāti mūs apdraud. Eiropas pagātnē ir kara pieredze, bet arī izlīguma.

Eiropa ir nākotne! Lai dzīvo Eiropa!

Savukārt ETP prezidents Manfreds Vēbers akcentēja, ka Metsolas apstiprināšana amatā ir apliecinājums, ka ES institūcijas ir demokrātiskas un augstus amatus ir iespēja ieņemt arī mazu valstu pārstāvjiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm