tv3.lv

Par Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietu sacentīsies četri kandidāti

Par Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietu sacentīsies četri kandidāti – Roberta Metsola, Alise Kunke, Kosma Zlotovskis un Sira Rego, kas ir izvirzīti EP priekšsēdētāja amatam uz pašreizējā sasaukuma pilnvaru termiņa otro pusi – nākamajiem divarpus gadiem.

18. janvārī 5:00

Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieks Pedro Silva Pereira (“S&D”,Portugāle) četru deputātu vārdus plenārsēžu zālē nosauca pirmdienas vakarā pēc kandidātu iesniegšanas termiņa beigām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Roberta Metsola (“EPP”, Malta), Alise Kunke (“Zaļie/EFA”, Zviedrija), Kosma Zlotovskis (“ECR”, Polija) un Sira Rego (“Kreiso grupa”, Spānija) otrdien plkst. 9.00 (Strasbūras laiks) uzstāsies ar īsām uzrunām pirms pirmās balsošanas kārtas, kas notiks no plkst.9.30 līdz 10.15. Balsošanas rezultātus paziņos plkst.11.00.

Lai kļūtu par EP priekšsēdētāju, kandidātam jāsaņem absolūtais nodoto balsu vairākums (50% + 1 balss). Ja pirmajā balsošanas kārtā neviens no kandidātiem nav saņēmis absolūto vairākumu, tos pašus vai jaunus kandidātus var izvirzīt otrajai un trešajai balsošanas kārtai.

Ja arī trešajā kārtā neviens no kandidātiem nebūs ievēlēts, divi kandidāti, kas šajā kārtā ieguvuši visvairāk balsu, piedalīsies ceturtajā, pēdējā balsojumā, kurā par uzvarētāju uzskatīs kandidātu, kurš būs saņēmis visvairāk balsu (rezultāti plkst.18.30).

Kandidātus uz priekšsēdētāja amatu var izvirzīt politiskā grupa vai EP deputātu grupa, kas sasniedz tā saukto zemo obligāto minimumu, tas ir viena divdesmitā daļa deputātu jeb 36 no 705 EP deputātiem. Kandidātus var iesniegt vai atsaukt pirms katras balsošanas kārtas.

Pēc tam jaunievēlētais Parlamenta priekšsēdētājs vai priekšsēdētāja uzstāsies ar savu pirmo uzrunu un sāks pildīt amata pienākumus, vadot pārējo Parlamenta prezidija locekļu ievēlēšanu (otrdien un trešdien).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Galerija: Dāvida Sasoli piemiņas ceremonija Eiropas Parlamentā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm