Par 35 000 eiro piedāvā iegādāties pili Apvienotajā Karalistē; ir gan kāds “āķis”

Plašu pili Skotijā pārdod par summu virs 30 000 Lielbritānijas sterliņu mārciņām (34 906 eiro), taču pēc tās pašreizējo īpašnieku aplēsēm nama atjaunošanai nepieciešami papildu 12 miljoni mārciņu (14 miljoni eiro).

31. maijā 22:57

Pils ar nosaukumu “Brough Lodge” atrodas Fetlarā, ceturtajā lielākajā no Šetlendas salām, vienā no visattālākajām Apvienotās Karalistes daļām.

To var sasniegt ar prāmi no Šetlendas kontinentālās daļas, kas pati atrodas pusotras stundas lidojuma attālumā no Edinburgas vai trīsarpus stundu lidojuma attālumā no Londonas.

Saskaņā ar Fetlar kopienas asociācijas tīmekļa vietnē publiskoto informāciju, salā dzīvo aptuveni 69 cilvēki, kas ir vairāk nekā tās apdzīvotības zemākajā punktā 2009. gada sākumā, kad salā mitinājās vien 48 cilvēki.

No pils, kas atrodas kalna nogāzē, paveras skats uz Fetlaras zālāju un nelīdzenām klintīm, kas sniedzas līdz jūrai, kā arī uz apkārtējām salām.

“Brough Lodge” 1825. gadā gotiskā stilā uzcēla vietējais tirgotājs Arturs Nikolsons, kuru celtniecībai iedvesmoja viņa Eiropas ceļojumi.

Kopš 20. gadsimta 70. gadiem tā stāv tukša, lai gan pirms aptuveni 10 gadiem tās pašreizējie īpašnieki “Brough Lodge Trust” to padarīja pēc ziedojumu līdzekļu vākšanas kampaņas to padarīja izturīgu pret vēju un lietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Papildus mājai ir pagalms, vairāki dārzi un ovālas formas tornis, kas savulaik izmantots kā observatorija un uzcelts uz Skotijai raksturīgas unikālas apaļās pamatnes.

“Brough Lodge Trust” meklē “filantropisku uzņēmēju”, kas varētu pārveidot pili par 24 guļamistabu atpūtas vietu, un par to jau ir izrādījuši interesi vairāki interesenti, teikts trešdien izplatītajā paziņojumā CNN. “Vairāki potenciālie investori ir sazinājušies ar mūsu tirdzniecības aģentiem, daži no viņiem dodas uz Fetlaru, lai apskatītu celtni un apspriestu iespējas ar pilnvarotajiem,” paziņojumā sacīja trasta direktors Drū Raters.

“Viens potenciālais pircējs ir iesniedzis detalizētu piedāvājumu, un mēs to kopā ar viņu pētām, taču mēs joprojām būtu ieinteresēti dzirdēt piedāvājumus no citiem filantropiskiem uzņēmējiem, jo ​​mēs vēlētos sniegt labāko iespējamo rezultātu gan ēkai, gan sabiedrībai,” pauda viņš.

“Vīzija ir vienkārša, bet efektīva:” Brough Lodge”, A kategorijas sarakstā iekļauta ēka, kas atrodas aptuveni 40 hektāru platībā, tiks pārveidota par pasaules līmeņa atpūtas vietu, kas iepriecinās visus, kas to apmeklēs,” teikts vietējā interneta vietnē.

Cerams, ka tas nodrošinās līdz pat 14 darbavietām salas kopienai, kur tradicionāli ir maz nodarbinātības iespēju.

Ieņēmumi no pils pārdošanas tiks novirzīti tam, lai saglabātu Šetlendas tradīciju – reģionam raksturīgu adīšanas prasmi, nodrošinot apmācību vietējiem skolēniem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm