tv3.lv

Pamiera iespējamību Ukrainā aizēno separātistu ofensīva Azovas jūras piekrastē

Gan Ukrainas prezidents Petro Porošenko, gan arī prokrievisko separātistu līderi paziņojuši, ka rīt plānotajās sarunās Minskā var tikt panākta vienošanās par pamieru. Tomēr cerības panākt situācijas stabilizēšanos Ukrainā aizēno separātistu ofensīva Azovas jūras piekrastē, kas notiek ar mērķi izveidot sauszemes koridoru starp Krieviju un Krimu.

2014. gada 4. septembrī 20:30

Ceturtdien, 4.septembrī, ostas pilsētas Mariupoles pievārtē sākušās apšaudes starp valdības spēkiem un separātistu vienībām, tiek ziņots arī par iespējamu uzbrukumu no  jūras puses.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mariupole, ostas pilsēta ar apmēram pusmiljonu iedzīvotāju, ir nākamā lielā pilsēta prokrievisko separātistu ofensīvas ceļā un šobrīd karstākā frontes līnija cīņā pār ietekmi Ukrainas austrumdaļā.

Osta ir stratēģiski svarīgs posms starp nemiernieku kontrolē esošo reģiona galvaspilsētu Doņecku un Azovas jūru, kā arī pieturas punkts sauszemes ceļā, kas Krieviju varētu savienot ar tās anektēto Krimas pussalu.

Separātistiem jau aprīlī izdevās ieņemt valdības iestādes Mariupolē, taču Ukrainas spēkiem izdevās viņus padzīt, sadarbībā ar vietējās metālapstrādes rūpnīcas strādniekiem. Arī šodien, kad prokrieviskie bruņotie formējumi atkal ir pie Mariupoles sliekšņa, strādnieki apņēmušies pilsētu neatdot.

Rūpnīca pieder valstī lielākajam tērauda ražotājam, konglomerātam ‘’Metinvest’’, kura vadībā ir Ukrainas bagātākais cilvēks Rinats Ahmetovs. Viņa lēmums sūtīt strādniekus cīņā pret nemierniekiem bija viena no zīmēm, ka Kijevai ir iespēja atgūt kontroli pār separātistu sagrābtajām teritorijām.

Šobrīd no Mariupoles pienāk ziņas, ka Krievijas armija un prokrieviskie separātisti sākuši pilsētas pierobežā izvietoto aizsardzības posteņu apšaudi. Aculiecinieki vēsta par degošiem armijas transportlīdzekļiem, bet jau dienas vidū vecāki steiguši izņemt savus bērnus no pilsētas skolām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas krasta apsardze ir paaugstinātā kaujas gatavībā, jo saņemta informācija arī par ne-identificētiem kuģiem, kas iebraukuši līča teritorijā. Situācijas saasināšanās Mariupolē notiek dienu pirms Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā plānotā samita, kurā Ukrainas, Krievijas, separātistu un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvju sarunās tiks apspriestas iespējas vienoties par uguns pārtraukšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm