tv3.lv

Palīdzība Ukrainai sāk sarukt, tomēr Austrumukrainā tā joprojām ļoti nepieciešama

Situācija frontē – Ukrainas austrumos – kļūst arvien saspringtāka. Krievu spēki ar katru dienu palielina uzbrukumus Ukrainas pozīcijām, lai sagrābtu visas Luhanskas un Doneckas apgabalu teritorijas. Šiem reģioniem šobrīd arī īpaši nepieciešams atbalsts. Un te runa nav tikai par smago bruņojumu – vajadzīga arī pārtika, medikamenti, apģērbs un citas lietas. Diemžēl ziedojumi šim mērķim apsīkuši arī Latvijā, vēsta TV3 Ziņas.

Cimdi, drēbes, apavi, produkti, medicīnas preces – tas viss ir ļoti nepieciešams Ukrainas aizstāvjiem valsts austrumos, kuri šobrīd frontē ienaidnieku aptur no tālākas ofensīvas Ukrainā. Aizsardzības ministrija kopā ar apvienību uzņēmēji ”Mieram” parūpējušies jau par desmitiem sūtījumu. Tostarp  ir arī automašīnas frontes pirmajā līnijā karojošajiem. Tur situācija kļūst arvien smagāka, palīdzība nepieciešama arvien vairāk. Diemžēl ziedojumu apjomi Latvijā sarūk un katru sūtījumu komplektēt kļūst arvien grūtāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elmārs Pļaviņš
kapelāns, NBS vecākais eksperts militāri reliģiskās sadarbības jautājumos

“Cilvēki ir noguruši no došanas, došanas un došanas, un šodien situācija ir tāda, ka austrumos īpaši karo un viņiem ir vajadzīgas dažādas lietas. Mums bija iespēja nesen nosūtīt dažādas maziņas lietiņas austrumos karojošajiem dažādiem bataljoniem, kur viņi bija priecīgi par cimdiem un citām lietām. Šobrīd atkal no jauna jāsaka, visādā veidā neatkarīgi no situācijas, jāsaspringst, un šobrīd mēs arī gatavojam kādas divas kravas tieši uz austrumiem, lai varētu aizvest visu nepieciešamo, ieskaitot no pārtikas, medikamentiem un arī no ekipējuma lietām – zābaki, cimdi, zeķes, tādas lietas, kas ir ļoti vajadzīgas.”

Ik dienu cīņās par savas valsts brīvību tur iet bojā desmitiem karavīru. Vēl vairāk – mierīgo iedzīvotāju. Elmārs Pļaviņš frontē Ukrainā strādā jau kopš 2014. gada, astoņu gadu garumā strādājot ar Ukrainas karavīriem un vedot humānās palīdzības kravas, šo gadu laikā iegūtā pieredze un kontakti ļauj sūtījumus nogādāt tur, kur tie šobrīd ir visvairāk vajadzīgi.

Elmārs Pļaviņš
kapelāns, NBS vecākais eksperts militāri reliģiskās sadarbības jautājumos

“Man ir prieks par cilvēkiem Latvijā. Tukumā viens puisis 50 mašīnas personīgi aizsūtījis, dažādi cilvēki, kas nopērk jaunu dzīvokli, ko bija sen taupījuši, bet no pirmās iemaksas nopērk kādu mašīnu un aizved uz austrumiem. Un tā bezgala daudz šiem ziedotājiem, paldies Latvijas iedzīvotājiem. Būtu jāiespringst, lai kā tas neskanētu, jo šobrīd speciālisti saka, ka kaut kur austrumos izšķiras kaujas. Kaut gan Ukrainas vadības paziņojumi liecina, ka tas viss beigsies līdz augusta beigām, bet šobrīd šie karavīri, kas karo un krīt, ir ļoti noguruši, un šīs mazās palīdzības ir ļoti svarīgas. Būtu labi, ja caur ziedot.lv uzņēmēji ”Mieram” vai atradot mani personīgi un tad sarunāt lietas.”

Austrumukrainā TV3 komanda satika arī garīdzniekus no visas Ukrainas, kuri arī turp devušies nogādāt humāno palīdzību brīvības cīnītājiem un iedzīvotājiem, kuru dzīvi Krievijas okupanti pārvērtuši par elli.

Anatolijs Raišiņecs
Ukrainas baznīcas mācītājs

“Šodien mums bija iespēja aprunāties ar daudziem mūsu karavīriem. Lūgties un atbalstīt viņus, redzot to viņu kalpošanu un spēku cīnīties par savu dzimteni un tautu, mēs tālāk iedvesmojam cilvēkus mūsu baznīcās, pilsētās. Mēs esam no dažādām pilsētām, aicinām visus palīdzēt tiem, kuri šeit cīnās par visu mūsu valsti.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai Ukrainas brīvību palīdzētu nosargāt, gan mūsu kapelāns, gan paši ukraiņi aicina cilvēkus turpināt atbalstīt. Jo tur frontē puiši karo arī par mūsu brīvību, un kā TV3 komanda paši Austrumukrainā redzēja – viņi ir pateicīgi par katru turp nosūtīto sīkumu.

Žurnāliste
Žurnalistikā kopš 2012. gada. Strādājot žurnalistikā un ziņojot no ‘’karstajiem punktiem’’ Ieva par savu misiju uzskata sniegt sabiedrībai pēc iespējas objektīvāku informāciju, aktualitātes piedzīvojot savām acīm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm