“Paldies no katra karavīra!” Ukrainas aizstāvjus frontē sasniedz palīdzība no Latvijas

“Mums ir griba un vēlme nosargāt savu brīvību, par to mēs esam arī gatavi atdot savas dzīvības,” – tā kauju smaguma punktā Donbasā TV3 Ziņu filmēšanas komandai teica Ukrainas karavīri.

Karavīri pauž milzu pateicību Latvijas cilvēkiem, kuri ar ziedojumiem turpina atbalstīt viņus cīņā ar krievu okupantiem. Par ziedojumiem iegādāto palīdzību uz fronti veda TV3 Ziņu filmēšanas komanda – Ieva Vārna un Sergejs Medvedevs.

Filmēšanas grupa devās tuvāk frontes līnijai krievu okupētās Kreminas virzienā – pie vienībām, kuras pirmās sastop ienaidnieku kaujas laukā. Šeit brigādēm tika nodotas automašīnas, bezpilota lidaparāti un militārie skūteri, kas iegādāti par Latvijas cilvēku saziedotajiem līdzekļiem. 

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar šo izlūku vienību filmēšanas grupa tikās februāra beigās, viņi saka – situācija frontē ir ļoti smaga, taču stabilāka nekā iepriekš, kaujas laukā jau jūtams, ka ienaidnieka spēks vājinās.

Serhijs
Ukrainas bruņoto spēku bataljona “Donbass” karavīrs, izlūks

Kopš pēdējās reizes, kad tikāmies, situācija ir mainījusies uz labo pusi. Bet vienalga šajā frontes posmā viņiem notiek rotācija, brigāžu maiņa, vienu viņu ešalonu iznīcinājām, tagad viņi saved jaunu lielgabala gaļu. Tas gan, ko mēs redzam – vairs viņiem nav tik daudz artilērijas. Pirms divām dienām ienaidnieks centās pārraut frontes līniju ar tanku palīdzību, bet “uzrāvās” paši uz savām mīnām. Mēs redzam, ka viņi ir pazaudējušies. Tas vairs nav tas armijas sastāvs, kas šeit bija, tie bija apmācīti, zināja vidi. Bija stabili slikti, tagad ir stabili normāli.

Šīs vienības uzdevums ir izskaitļot ienaidnieku, viņu uguns pozīcijas, nodot koordinātas artilērijai, mīnmetējiem. Puiši veic visus uzdevumus, kas saistīti ar ienaidnieka pārvietošanās izlūkošanu, kājnieku neitralizēšanu. Šo uzdevumu izpilde saistīta ar pašu došanos ienaidniekam vistuvāk. Tāpēc puiši saka milzu paldies ziedotājiem, patiecoties kuriem filmēšanas grupa varēja  šeit atvest Liepājā ražotos militāros skūterus.

Vaicāti, kā palūdz militārie skūteri, Serhijs atbild: “Ienaidniekam tieši tāpat ir droni un visi šie ceļi tiek izlūkoti. Braucot ar smago tehniku, kaut vai džipiem – riskējam pazaudēt tehniku, riskējam ar trim cilvēkiem, lai piegādātu pozīcijās munīciju. Iet ar kājām, arī tas ir liels risks zaudēt cilvēkus.  Šādi skūteri mums dod iespēju manevrēt pa mežu, mēs varam ātri pārvietoties pa bezceļiem, ātri aizbēgt no artilērijas, ātri pārvietoties, mainīt pozīcijas, bez skaņas varam piebraukt tuvāk, darboties.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš pirmajām Krievijas plašā iebrukuma Ukrainā dienām esam pārliecinājušies, cik liela nozīme karadarbībā ir bezpilota lidaparātiem. Karavīri saka – viens drons var izglābt izlūku grupas dzīvības – vidēji 10 cilvēkiem.

Vēl vienu apvidus automašīnu, bezpilota lidaparātus un mobilās uzlādes stacijas TV3 Ziņu filmēšana grupa nodeva artilēristu brigādei, kas darbojas frontē pie Bahmutas. Šeit puišu bruņojuma arsenālā ir arī rietumu tehnika – tostarp arī poļu haubices. Arī viņi saka milzu paldies par Latvijas cilvēku atbalstu, uzsverot, – lai vai cik moderns smagais bruņojums mums nebūtu, kaujas laukā tas var nesasniegt mērķi, ja vienlaikus nedarbojas arī bezpilota lidaparāti.

Oleksandrs
Urainas bruņoto spēku artilēristu brigādes karavīrs

Šis lielā mērā ir tehnoloģiju karš, ar šiem droniem mēs varam precīzi kooridinēt mūsu artilērijas uguni, sargāt mūsu dzīvības, šobrīd jau vairs nav obligāti nosūtīt izlūkus uz izlūkošanas punktiem. Ja mums ir pieejami bezpilota lidaparāti mēs tos izmantojam. Drona dzīves ilgums šajā frontes sektorā, šajos kara apstākļos ir nedēļa, divas, tāpēc gribam pateikt ļoti lielu paldies no visas mūsu brigādes, katra karavīra, kurš šobrīd veic uzdevumus pirmajās līnijās- sakām jums lielu lielu paldies.

Vaicāti par pretuzbrukumu, šeit, saprotams, visi runā izvairīgi. Tas dažādos līmeņos ir jau sācies un pavisam drīz kustība frontē būs redzama, – kad un kur tas notiks – to mēs uzzināsim tikai tad, kad tas sāksies reāli.

“Kā ir teicis mūsu augstākais komandieris – pretuzbrukums būs! Kāpinām spēkus tehniku, gatavojamies – pats galvenais ir sagatavoties – viss būs Ukraina, uzvara būs aiz mums – Ukrainai un visai Eiropai ir jābūt brīvai. Vienalga, kas viņiem ir – galvenais, ka mums ir mūsu griba pēc brīvības, kuras vārdā mēs esam gatavi atdot savas dzīvības,” saka Oleksandrs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm