tv3.lv

Pacientam ASV liedz sirds transplantācijas operāciju, jo viņš atteicies saņemt vakcīnu pret Covid‑19

Brigamas un sieviešu slimnīca Bostonā, Masačūsetsā, paziņojusi, ka tā neveiks sirds transplantāciju pacientam, kurš atsakās no vakcinācijas pret Covid-19.

26. janvārī 12:00

31 gadu vecajam dīdžejam Fērgusonam iepriekš prioritārā kārtā tika piešķirta pielaide sirds transplantācijas operācijai Brigamas un sieviešu slimnīcā, taču izsvītrots no saraksta, jo viņš atsakās vakcinēties, sacīja Fērgusona ģimene saskaņā ar “CBS Boston” ziņojumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas ir pretrunā viņa pamatprincipiem – viņš tam netic,” sacīja viņa tēvs Deivids Fērgusons. “Tā ir politika, ko viņi īsteno, un tāpēc, ka viņš nesaņems poti, viņi izņēma viņu no sirds transplantācijas operāciju saraksta.”

Slimnīca savu pamatojumu sniegusi paziņojumā: “Tāpat kā daudzas citas transplantācijas programmas Amerikas Savienotajās Valstīs, Covid-19 vakcīna ir viena no vairākām vakcīnām un dzīvesveida norisēm, kas nepieciešams kandidātiem uz transplantāciju atbilstoši izstrādātajai sistēmai, lai radītu gan labāko iespēju veiksmīgai operācijai un arī pacienta izdzīvošanai pēc tās.”

Citi medicīnas eksperti ir paziņojuši, ka atbalsta slimnīcas politiku, norādot, ka imūnsistēma pēc transplantācijas ir ārkārtīgi vāja, padarot vakcināciju vēl svarīgāku.

“Pēc jebkuras transplantācijas, nieres vai sirds, jūsu imūnsistēma izslēdzas. Gripa var jūs nogalināt, saaukstēšanās var jūs nogalināt, Covid-19 var jūs nogalināt,” telekanālam “CBS Boston sacīja NYU Grosmenas Medicīnas skolas medicīnas ētikas vadītājs, doktors Arturs Kaplāns.

“Orgānu ir maz: mēs tos neizdalīsim kādam, kam ir sliktas izredzes dzīvot, ja citiem, kas ir vakcinēti, ir lielāka iespēja izdzīvot pēc operācijas,” pauda mediķu pārstāvis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Fērgusona ģimene ir teikusi, ka nav pārliecināta, kā rīkoties tālāk, ņemot vērā viņa atteikumu saņemt Covid-19 vakcīnu. Viņi ir apsvēruši iespēju viņu pārcelt uz citu iestādi, taču atzīst, ka viņš varētu neizdzīvot ceļojumā.

“Mēs intensīvi meklējam visas iespējas, lai dēlam palīdzētu, taču mums pietrūkst laika,” sacīja Deivids Fērgusons.

Ģimene sacīja, ka, lai gan slimnīcā līdz šim ir saņēmusi lielisku aprūpi, viņi nepiekrīt šai politikai.”Es domāju, ka mans zēns cīnās diezgan drosmīgi, viņš ir godīgs un viņam ir principi, kuriem viņš patiešām tic, un tas liek man viņu cienīt vēl vairāk,” par savu dēlu sacīja Fērgusons, kurš ir divu bērnu tēvs un kura ģimene gaida vēl vienu bērnu. “Tas ir viņa ķermenis. Tā ir viņa izvēle.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm