tv3.lv

Omikrons ir izmainījis pandēmijas formu. Vai tas spēs atgriezt sabiedrību pie “normālas” dzīves?

Pasaule jau gatavojās ļaunākajam, kad novembra beigās parādījās ziņas par satraucošu, jaunu Covid-19 variantu, kas pārņēma Dienvidāfriku līdz šim nepieredzētā ātrumā. Divus mēnešus vēlāk, kad omikrons ir kļuvis par dominējošo lielākajā daļā pasaules valstu, bailes ir pārgājušas.

23. janvārī 14:20

Kopš Covid-19 jaunā varianta omikrona parādīšanās, uztraukuma līmenis sabiedrībā ir zemāks nekā novērots pie iepriekšējiem variantiem, ārzemju medijiem vēsta sabiedrības attieksmes un uzvedības pētnieks Saimons Viljams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Omikrona ne tik lielā ietekme un sabiedrības apziņa, ka iespējams lielai daļai indivīdu nāksies izslimot šo slimību, ir veicinājusi cilvēku atslābināšanos, norāda eksperts.

Daži pētnieku aprindās ir piesardzīgi optimistiski par to, ka ar omikronu pandēmija varētu noslēgties, nodrošinot lielu sabiedrības daļu ar imunitāti pret Covid-19, un vīruss turpmāk tiktu pielīdzināts citām sezonālām slimībām, piemēram, gripai.

Covid-19 kopš tā parādīšanās 2019.gada nogalē Ķīnā, ir radījis pamatīgu neprognozējamību un variants, kas aizstāja delta, varēja būt daudz draudīgāks, uzskata eksperti. Taču tā vietā pasaulē saņēma variantu, kas plešas pāri robežām un cauri populācijām, neradot milzu daudz hospitalizācijas, smagu saslimšanu un nāves gadījumus, kā tas bija novērojams ar delta variantu.

Tajā pašā laikā eksperti brīdina, ka ceļā uz pandēmijas izbeigšanu, var būt arī neveiksmes – nav iespējams paredzēt nākotni un to, vai mums nāksies cīnīties ar vēl kādu Covid-19 variantu un cik smagi tas varētu skart sabiedrību. Šāda varianta parādīšanās varētu būtiski aizkavēt pandēmijas izbeigšanu.

Neskatoties uz joprojām pastāvošajiem draudiem, lielā daļā rietumu valstu parādās politiska vēlme un nepieciešamība atgriezt sabiedrību pie “normālas” pirmspandēmijas dzīves, liekot valstu līderiem izdarīt lēmumu – riskēt ar sabiedrības veselību vai zaudēt darbaspēku un sagraut ekonomiku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm