Okupantu masveida apšaudes Ukrainas pilsētās: Kijivā vismaz trīs bojāgājušie

Okupantu armija šodien sarīkojusi kārtējos teroraktus daudzviet Ukrainā – krievi uz Ukrainu raidījuši 70 raķetes, no kurām 51 izdevās notriekt. Krievijas raķetes arī trāpījušas dzīvojamajā mājā Kijivā, nogalinot vismaz trīs cilvēkus un vismaz 20 ievainojot, vēsta TV3 Ziņas.

Attiecīgajā aculiecinieka video fiksēts brīdis, kad viena no Krievijas teroristu raidītajām raķetēm trāpīja kādā no kritiskās infrastruktūras objektiem, tuvāko apkārtni atstājot bez elektrības, apkures, ūdens. Pēc tam sekoja vēl vairāki sprādzieni, no kuriem viens trāpīja dzīvojamajā mājā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Namu uzreiz pārņēma liesmas. Glābēji un mediķi joprojām turpina darbu notikuma vietā. Patlaban pieejamā informācija liecina, ka Kijivā uzbrukumos pagaidām ir trīs bojāgājušie. No vismaz 20 ievainotajiem astoņi ir smagā stāvoklī. Kijivas mērs Vitālijs Kļičko informē, ka šodien uz galvaspilsētu raidīta 31 raķete, no kurām desmit diemžēl neizdevās notriekt.

Par sprādzieniem ziņo arī Harkivas, Odesas, Ļvivas un Vinnicas apgabalos. Šīs un citas pilsētas tāpat palikušas bez elektroapgādes, ūdens un apkures.

Maksims Kozickis
Ļvivas apgabala administrācijas vadītājs

“Ukraina atkal ir pakļauta masveida raķešu triecieniem, tostarp arī mūsu apgabals. Vairāk nekā pusotram miljonam cilvēku pārtraukta elektroapgāde. Par laimi, šobrīd nav ziņu par cietušajiem. Centīsimies pēc iespējas ātrāk elektroapgādi atjaunot, taču lūdzu sapratni, – tas prasīs laiku. Katrā rajonā ir pieejama informācija, kur varat saņemt siltu ēdienu un tēju.”

Mikolajivas apgabala administrācijas vadītājs Vitālijs Kims paziņoja, ka Krievija gaisā pacēlusi vismaz deviņus bumbvedējus “Tu-95”, daudz raķešu lidojot gan no dienvidiem, gan austrumiem. Vienlaikus Kims aicinājis ukraiņus saglabāt optimismu uzsverot – šie uzbrukumi tikai vēl vairāk stiprina ukraiņus.

Vitālijs Kims
Mikolajivas apgabala administrācijas vadītājs

“Ziniet – idiots nevar saprast, ka viņš ir idiots, jo viņš ir idiots. Tas pats ir attiecināms uz teroristiem, kas šobrīd ar raķetēm apšauda mūsu Ukrainu. Mūsu pretgaisa aizsardzība strādā, mūsu bruņotie spēki ir labākie!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc apšaudes bez elektrības padeves palikusi Hmeļņickas atomelektrostacija. Elektroenerģijas atslēgumi notiek ne tikai Ukrainā, bet arī kaimiņos esošajā Moldovā. Ukrainas galvaspilsētas Kijivas vadība brīdinājusi, ka priekšā var būt smagākā ziema kopš Otrā pasaules kara un var nākties evakuēt daļu iedzīvotāju.

Ukrainas puse šodienas uzbrukums vērtē kā centienus piespiest ukraiņus sēsties pie “sarunu” galda. Viņi cenšas cilvēkos radīt paniku, bailes, lai cilvēki sāktu izdarīt spiedienu uz valdību, taču Ukrainas tauta ir nesalaužama – Ukraina uzsver: “Tumsa un bads mūs nebiedē.”

Krievi ar raķetēm turpina apšaudīt arī pavisam nesen no okupācijas atbrīvoto Hersonu, kas patlaban ir pirmā pilsēta dienvidu frontes tuvumā. Tur dzīvību zaudējuši divi cilvēki. Pilsēta vien pamazām sāk atgūties no okupācijas gūsta – tajā nav elektroapgādes, sakaru, ūdens un apkures, apgrūtinot mediķu iespējas glābt raķešu triecienos ievainotos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm