Okupantu armija nogalinājusi vismaz 483 ukraiņu bērnus

Krievi ir noslepkavojuši 483 mūsu bērnus, bet tūkstošiem sakropļojuši – tie ir oficiālie dati. Patiesībā šie skaitļi ir ievērojami lielāki – to bērnu aizsardzības dienas priekšvakarā, atklājot bērnu rehabilitācijas centru Kijivā, uzsvēra Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Tūkstošiem bērnu turpina dzīvot zem krievu raķetēm tiešā frontes tuvumā.

Puiši no Ukrainas policistu brigādes Baltais eņģelis – velk bērniem bruņuvestes un ķiveres. Šī ir komanda, kura evakuē bērnus no vietām, kas atrodas tiešā frontes tuvumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vakar mums blakus mājai atlidoja, ļoti spēcīgs sprādziens bija,” saka piefrontes iedzīvotāja Anna.

Oleksandrs
Ukrainas policijas pārstāvis

“Braucam no frontes ciema Ņujorkas, vedam ārā bērnus. Situācija šeit ir smaga, braucam ātri, jo šo ceļu okupanti apšauda ar mīnmetējiem.”

Arī šiem bērniem krievi ir atņēmuši visi – ne tikai skaistu bērnību un mājas, bet arī ģimeni. Septiņus gadus vecā Anna, viņas deviņus gadus vecais brālis Deniss un māsa Jana ir bāreņi – tētis nomira pirms gada, mammu bērni zaudēja pirms pāris dienām.

“Vecmamma, vectētiņš, tētis, mamma visi tagad ir debesīs. Visi mūsu tuvinieki,” neslēpj Anna.

Šie bērni tagad nogādāti nosacītā drošībā, pie attāliem radiniekiem Kijivā. Bet šādi stāsti vēl ir tūkstošiem, jo nepārtrauktos krievu raķešu triecienu draudos frontes tuvumā dažādu iemeslu dēļ joprojām dzīvo tūkstošiem bērnu. Oficiālie dati liecina, ka Krievija kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā ir nogalinājusi ap 500 bērnu, bet saprotams, ka šis skaitlis ir ievērojami lielāks. Bērnu aizsardzības dienas priekšvakarā – Ukraina prezidents šodien uzstājās tai veltīta starptautiskā konferencē.

“Man nomira vecmāmiņa Gaļa, divi suņi un mana mīļā pilsēta Mariupole,” sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

20230531_zaa_p138_016.jpg
FOTO: ZUMAPRESS/SCANPIX

Prezidents nolasīja lapu no astoņus gadus vecā Jegora dienasgrāmatas. Tas ir puisēns, kurš divus mēnešus Mariupoles pagrabā rakstīja par piedzīvoto šajā par leģendu kļuvušajā pilsētā. Zelenskis uzsvēra, ka krievi miljoniem Ukrainas bērnu ir atņēmuši visu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Volodimirs Zelenskis
Ukrainas prezidents

“15 mēnešus Krievijas agresija un terors iznīcina ne tikai ēkas, bet cilvēka pamattiesības – mūsu bērnu pamattiesības. Bērna tiesības uz dzīvību. Tiesības, kuras Krievija ir atņēmusi vismaz 483 ukraiņu bērniem, tie ir likteņi, par kuriem mēs zinām. Vēl tūkstošiem bērnu ir nolaupīti, atrauti no ģimenēm un nelikumīgi deportēti uz Krieviju. Mēs darām visu, lai atvestu mūsu bērnus mājās – mājās uz Ukrainu.”

Šodien Kijivā atklāts atbalsta, rehabilitācijas centrs,  kura uzdevums būs palīdzēt tiem bērniem, kuri ir cietuši no Krievijas kara noziegumiem. Runa ir gan par ievainotajiem, gan tiem, kurus Ukrainai izdevies atvest dzimtenē pēc tam, kad agresorvalsts tos deportēja no okupētajām teritorijām, gan arī tiem bērniem, kurus Krievijas armijas karavīri ir izvarojuši un brutāli spīdzinājuši.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm