tv3.lv

Oficiālā aptauja vēsta par Lukašenko uzvaru; opozīcijas aptaujās vadībā Tihanovska

Baltkrievijā svētdienas vakarā pēc iecirkņu slēgšanas publiskotās oficiālās nobalsojušo aptaujas rezultāti vēsta par autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko pārliecinošu uzvaru, savukārt opozīcijas aptaujās ar līdzīgu vairākumu vadībā ir Lukašenko galvenā sāncense Svetlana Tihanovska.

2020. gada 9. augustā 23:02

Lukašenko svētdien notikušajās vēlēšanās saņēmis 79,7% balsu, bet Tihanovska – 6,8% balsu, ziņo oficiālā informācijas aģentūra “BelTA”, atsaucoties uz aptauju, ko veikusi jauniešu socioloģisko pētījumu laboratorija BKMO pēc NVS valstu teleradiokompānijas “Mir” pārstāvniecības Baltkrievijā pasūtījuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt lietotnes “Telegram” kanāla  “Sovremennaja Belarusj” nobalsojušo vēlētāju aptaujā Tihanovskai ir 71,1%, bet Lukašenko  – 15,5% balsu, ziņo opozīcijas portāls “Hartija ’97”.

Tas arī vēsta, ka vietnes “Belorusskij partizan” aptaujā Tihanovskai ir 64,9%, bet Lukašenko – 16,1% balsu.

Pārējiem trim kandidātiem visās aptaujās ir nenozīmīgs balsu skaits.

Jau ziņots, ka Baltkrievijā svētdien notika prezidenta vēlēšanas, kurā ilggadējā autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko galvenā sāncense bija opozicionāre Svetlana Tihanovska. Tomēr gaidāms, ka varasiestādes viltos vēlēšanu rezultātus, lai panāktu Lukašenko palikšanu pie varas.

Tihanovska solījusi, ka gadījumā, ja viņa uzvarētu vēlēšanās, tiks sarīkotas jaunas prezidenta vēlēšanas, kurās brīvi varēs kandidēt visi opozīcijas pārstāvji, arī tie, kuri pašlaik ir aiz restēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm