tv3.lv

Ņujorkas mērs Ēriks Adamss savu pirmo algu saņem kriptovalūtās

Pērnā gada novembrī, tūliņ pēc ievēlēšanas Ņujorkas mēra amatā, Ēriks Adamss nāca klajā ar paziņojumu – viņš savus pirmos trīs algas čekus saņems kriptovalūtas veidā.

21. janvārī 17:34

Beidzot ir pienācis laiks pildīt savu solījumu – šodien, 21. janvāri, Adamsa pirmā alga pārvērsta ‘’Bitcoin’’ un ‘’Ethereum’’ kriptovalūtā, ziņo ārvalstu mediji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Adamsu Ņujorkas mēra amatā ievēlēja 2021. gada 3. novembrī, bet jau dienu vēlāk, 4. novembrī, sociālajā medijā ‘’Twitter’’ viņš paziņoja par lēmumu savus pirmos trīs algas čekus saņemt kriptovalūtas ‘’Bitcoin’’ veidā. ’’Ņujorka ir pasaules centrs, un mēs vēlamies, lai tā būtu arī kriptovalūtas un citu finanšu inovāciju centrs. Esot šādu inovāciju priekšgalā, mēs palīdzēsim radīt darbavietas, uzlabot mūsu ekonomiku un turpināt piesaistīt talantus no visas pasaules,’’ Adamsa paziņojumu citē ‘’The New York Times’’.


Lai spētu izpildīt savu solījumu, Adamss vienojies ar kriptovalūtas biržu ‘’Coinbase’’, kas viņa pirmo algu, kuru politiķis saņēma šodien, pārvērstu ‘’Bitcoin’’ un ‘’Ethereum’’ kriptovalutā.

‘’Adamsa pirmās algas pārveidošana par kriptovalūtu ir izcils piemērs tam, kā Ņujorka ar tehnoloģiju palīdzību var iedrošināt cilvēkus daudzveidīgākām finanšu pārvaldības iespējām,’’ Ņujorkas pilsētas galveno tehnoloģiju vadītāju Metu Freizeru citē ‘’Reuters’’.

Lai gan Adamsam vēl ir jāierosina konkrēta politika, kas Ņujorku padarītu par kriptovalūtas centru, sabiedrībā jau novērojama viedokļu dalīšanās. Digitālo aktīvu entuziasti Adamsa ieceres uzskata par iepriecinošām un uzskata, ka politiķa nostāja varētu Ņujorkai piesaistīt vairāk digitālo aktīvu jaunuzņēmumu.

Ekonomistu vidū gan valda skepse – viņuprāt, digitālās valūtas ir tikai ‘’burbulis’’ vai finanšu shēmas, un tās varētu nākt par ļaunu daudziem tradicionālākiem finanšu uzņēmumiem, kas atrodas Ņujorkā. Kā arī sašutuši ir vides aktīvisti, jo kriptovalūtu industrija ir viena no lielākajām siltumnīcefekta gāzu ražotājām, nodarot milzu kaitējumu jau esošajai klimata krīzei.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm