Noslēgusies ilgi gaidītā un daudz apspriestā ASV un Krievijas prezidenta tikšanās

Piektdien, 7. jūlijā, noslēgusies ilgi gaidītā un daudz apspriestā ASV un Krievijas prezidenta tikšanās. Tā bija pirmā reize, kad abu lielvaru līderi tikās pēc Trampa stāšanās amatā, turklāt pirmā pēc tam, kad uzsākta izmeklēšana par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās.

2017. gada 7. jūlijā 21:21

Pirmais rokas spiediens Trampam un Putinam bija vēl G20 samita atklāšanā, kad, klātesot citu valstu līderiem, abi draudzīgi papliķēja viens otram pa roku. Tikšanās gan bija ieplānota nedaudz vēlāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

To gaidot, sociālie tīkli jau sāka smīkņāt, kāda tā varētu būt. Tramps tika attēlots kā aukliņu lelle Putina rokās, citās karikatūrās abi skūpstījās vai jāja lāča un lauvas mugurā.

To, ka abiem daudz kas jāapspriež, Tramps saviem sekotājiem paguva ierakstīt arī iemīļotajā mikroblogošanas vietnē. Kā Vašingtona, tā Maskava, vismaz vārdos, pauda vēlmi uzlabot abu attiecības, kas īpaši pasliktinājušās pēc Krievijas iejaukšanās ASV vēlēšanās. Taču, kā to izdarīt, – grūti iztēloties.

Uzstādījums pirms sarunām katrai pusei bija kardināli pretējs. Vēl vakar, runājot Varšavā, Tramps aicināja Krieviju pārtraukt “destabilizējošo situāciju Ukrainā”, savukārt Putins atklāja, ka uz samitu brauc ar cerībām panākt Krievijas sankciju atcelšanu. Tās uzliktas pēc nelikumīgās Krimas aneksijas. Pretējās nometnēs Krievija un ASV stāv vēl kādā kara zonā – Sīrijā. Turklāt pārlieku liela draudzības izrādīšana īpaši kaitētu Trampam, pret kuru pašu ASV uzsākta izmeklēšana par saikni ar Krieviju.

Kad nu beidzot abi satikās, klāt bez tulkiem bija vien divi cilvēki – abu pušu ārlietu ministri Sergejs Lavrovs un Rekss Tilersons. Presei veltītie ievadvārdi bija formāli pieklājīgi.

Skaties! Foto no Putina un Trampa tikšanās

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm