“Nord Stream” gāzes vadu bojājumu dēļ pastiprinās militārās un izlūkošanas aktivitātes Baltijas jūrā

Pirmdien, 3. oktobrī, reaģējot uz pagājušajā nedēļā mērķtiecīgi radītajiem “Nord Stream” gāzes vadu bojājumiem, Apvienoto reaģēšanas spēku dalībvalstu aizsardzības ministri tiešsaistes sanāksmē vienojās pastiprināt militārās un izlūkošanas aktivitātes Baltijas jūrā, informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

4. oktobrī 12:16
Artis Pabriks
aizsardzības ministrs

“Gan Latvija, gan arī pārējās Apvienoto reaģēšanas spēku dalībvalstis asi nosoda šos uzbrukumus. Aicināju uz stingru tālāko soļu koordināciju, lai panāktu lielāku sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas jūrā. Mums ir jāizslēdz jebkādu nozīmīgu kritiskās infrastruktūras objektu bojāšanas iespēju.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sanāksmē ministri apsprieda katras valsts gūto izlūkinformāciju par notikušajiem gāzes vadu bojājumiem, kā arī vienojās atbalstīt Dānijas, Zviedrijas un Vācijas varasiestādes to uzsāktajās izmeklēšanās.

Apvienotie reaģēšanas spēki ir 2015. gada 30. novembrī dibināts sadarbības formāts, ko dibinājusi Lielbritānija, Dānija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Nīderlande un Norvēģija.

2017. gadā iniciatīvai pievienojās arī Somija un Zviedrija, savukārt 2021. gada aprīlī tai pievienojās Islande.

Latvijas galvenie ieguvumi, iesaistoties Apvienotajos reaģēšanas spēkos, ir sadarbības padziļināšana ar Lielbritāniju un citām šī spēku formējuma dalībvalstīm, kā arī bruņoto spēku kopējo spēju attīstība, regulāri piedaloties starptautiskajās militārajās mācībās, attīstot praktisko partnerību un jaunas kaujasspējas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm