No Lielbritānijas izraida arī latviešu bezpajumtniekus; braucienu mājup jau gaida kāds 50 gadus vecs vīrietis

Ik pa brīdim britu policija kopā ar imigrācijas dienesta darbiniekiem dažādās pilsētās rīko reidus, lai cīnītos tieši ar bezpajumtniekiem no ārzemēm. Statistika katru gadu uzrāda bezpajumtnieku pieaugumu, un tiek pieļauts, ka tas ir saistīts ar pieaugošo imigrāciju. Izraidīšanas no Lielbritānijas gaida arī kāds latvietis pusmūžā.

2017. gada 24. februārī 14:36

Tajā pašā laikā netiek ziņots, ka šīs aktivitātes būtu jebkādā veidā saistītas ar gaidāmo Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties.lv jau rakstīja par to, ka Lielbritānija ir sākusi stingrāk vērsties pret Latvijas valstspiederīgajiem.

Liverpūles laikraksts ECHO ziņo, ka policijas un imigrācijas darbinieku reidā šā gada janvārī ir aizturēti pieci Liverpūlē uz ielām guļoši austrumeiropieši, divi no tiem, 50 gadus vecs latvietis un 37 gadus vecs polis, ir nogādāti imigrācijas aizturēšanas centrā, kur gaida izraidīšanu no valsts. Pārējie trīs, 29 un 37 gadus veci lietuvieši un 34 gadus vecs polis, ir atbrīvoti, taču viņiem uzlikts par pienākumu ziņot par apstākļiem, kādos dzīvo, un iespējams, ka arī viņi tiks palūgti atstāt valsti.

Uz ielas nedrīkst gulēt pat pirmos 3 mēnešus

Iekšlietu ministrijas darbinieki norāda, ka ES pilsoņiem Apvienotajā Karalistē ir atļauts brīvi uzturēties trīs pirmos mēnešus, taču ar noteikumu, ka viņi nekļūst par nastu britu sociālajai sistēmai un nepārkāpj likumus.

“Tie ES pilsoņi, kuri vēlas uzturēties ilgāk par trim mēnešiem, var to darīt tikai tad, ja rīkojas saskaņā ar ES regulu. Tas nozīmē, ka viņiem ir jāstrādā, jābūt pašnodarbinātajiem, pašpietiekamiem vai studentiem,” ministrijas pārstāvji norādījuši laikrakstam.

“Mēs uzskatām, ka gulēšana uz ielām (rough sleeping) ir brīvas pārvietošanās tiesību pārkāpums pat tad, ja tas notiek pirmajos trīs mēnešos, kopš ES pilsonis šeit ierodas,” norāda ministrijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iekšlietu ministrija brīdina, – ārzemnieki, kuri gulēs uz ielām, tiks lūgti atrast alternatīvu uzturēšanās vietu vai tiks izraidīti no valsts. Lēmumi par izraidīšanu tiek pieņemti, izvērtējot katra ārzemnieka individuālo situāciju un apstākļus. Ja ārzemnieks tiek izraidīts, tad parasti ir aizliegums atgriezties 12 mēnešu laikā, turklāt atgriežoties ir nepārprotami jādemonstrē vēlme pakļauties ES regulas noteikumiem, tātad dzīvot normālu dzīvi, nevis gulēt uz ielas.

Liverpūles mērs arī grasās nopietnāk cīnīties pret profesionālajiem ubagotājiem, kas ierodas no citiem reģioniem.

Londonā uz ielas 110 latvieši

Saskaņā ar oficiālo statistiku, piemēram, Londonā no 2013. aprīļa līdz 2014. gada martam uz ielas ir gulējuši 82 latvieši, 2014./2015. gadā 106, bet 2015./2016. gadā jau 110, kas ir 1,3% no kopējā bezpajumtnieku skaita. Latvija starp jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm atrodas piektajā vietā. Londonā visvairāk – 1546 – bezpajumtnieku ir Rumānijai, tad seko Polija, Lietuva un Bulgārija. Pēc Latvijas sestajā vietā ir Ungārija, Slovākija, Čehija, tad Igaunija ar 23 un Slovēnija ar tikai 4.

Kopumā gandrīz piektā daļa bezpajumtnieku ir no ES. Saskaņā ar jaunāko statistiku bezpajumtnieku skaits ir pieaudzis līdz 4134 pagājušajā gadā.

Ko runā briti?

Britu komentāri rakstam par situāciju Liverpūlē nav glaimojoši. Komentētājs ar segvārdu Jp928 raksta: “Viņus vajadzētu sūtīt atpakaļ uz viņu pašu valsti, jo mums pašiem pietiek savu bezpajumtnieku. Ja izej cauri Liverpūles centram, var redzēt, ka lielākā daļa ubagu ir ārzemnieki un ir gatavi zagt, lai paēstu, ja nevar dabūt naudu vai ēdienu,” raksta kāds komentētājs pie minētā raksta.

JohnObrien piebalso “Viņus jāsēdina pirmajā lidmašīnā, un redzēsim, vai viņi sūdzēsies savas valsts iestādēs, lai tiktu atpakaļ! Nekādu britu nodokļu maksātāju apmaksātu advokātu viņu valstīs… darbiņš padarīts un ietaupīti tūkstoši no nodokļu maksātāju kabatas… vai esat kādreiz skatījušies Austrālijas border control? [TV šovs – aut. piezīme.] Ja nedrīksti iebraukt, tad lido prom ar nākamo lidojumu, nekādas muļķošanās, uzreiz esi prom! Nekādu bezgalīgu tiesas prāvu ar advokātu un apelācijas tiesu iesaistīšanos, robežsargs pasaka, ka jābrauc prom, un tu esi prom. Uz redzēšanos!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

DoormanBouncerEFC: “Ļoti labi! Ļausim viņiem doties prom un gulēt uz ielām viņu pašu valstī!

BrianSewell: “Tātad šī operācija iesaista izlūkošanas personālu, Mersīsaidas policijas un imigrācijas departamenta darbinieku sadarbību, lai 5 kriminālpārkāpējus dabūtu cauri Iekšlietu ministrijas birokrātijai plus ilgu sadarbību ar imigrācijas servisiem (..) Interesanti, cik tas izmaksā nodokļu maksātājiem? 50 tūkstoši, lai izraidītu 5 cilvēkus?

ScousePower3:  “Tas ir katra penija vērts!”

Liverpūlē problēma ir arī heroīna lietotāji, skaidrs, ka no tiem jātiek vaļā jautā – kā tad to izdarīt? Komentētāju atbilde ļoti politnekorekta – kanālā, acīmredzot –  domājot iemešanu kanālā.

Camden

Komentētāja

“Tieciet vaļā no rumāņu bandām pilsētā, kas prasa naudu garāmgājējiem. Viņi nav bezpajumtnieki, viņi ir organizēta banda, kas stāv 10 metru attālumā viens no otra. Vieni un tie paši tur ir katru dienu, nevaru to izturēt, kurš viņus ielaida šajā valstī? Ko viņi labu dara mūsu sabiedrībai? Sūtiet viņus prom!”

Savukārt Lilbusiness raksta šādi:Viņus neinteresē darbs, toties viņi labi zina, kā taisīt naudu – viņi ir profesionāli ubagotāji.”

Lai arī Lielbritānijā latviešu bezpajumtnieki uz ielām ir, tomēr, kā redzams pēc komentāriem pie raksta, vietējie ir vairāk sašutuši nevis par gulēšanu uz ielām, bet par ubagošanu, kas, savukārt, nav “tradicionāla” iebraukušo latviešu nodarbošanās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm