Nespēj atkost, kāpēc "Slava Ukrainai!”: Sobčaka izgāžas, cenšoties pāraudzināt gruzīnus

Krievijas žurnāliste un TV seja Ksenija Sobčaka devusies uz Gruziju, kur pēdējā laikā no mobilizācijas patvērušies daudzi viņas tautieši. Žurnāliste nesaprot, kāpēc gruzīni saka “Slava Ukrainai!”, un nespēj saskatīt saistību starp Krievijas iebrukumu Gruzijā un Ukrainā.

Sobčakas reportāža no Gruzijas sacēlusi kājās sociālos tīklus. Maskavas žurnāliste intervē kāda bāra pārstāvi, kura apmeklētājiem – iebraucējiem no Krievijas – jāaizpilda īpaša anketa, tai skaitā jāatzīst, ka Krievija ir noziedzīga valsts, kā arī jāapliecina piekrišana sauklim – “Slava Ukrainai!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sociālajos medijos tiek apspriesti divi videofragmenti no šīs reportāžas. Tos iespējams noskatīties šeit:

@beautiful__piu_piu

#собчак #грузия

♬ Amelie – ORZVK

@beautiful__piu_piu

Ответ пользователю @beautiful__catwalk #осторожно#собчак #грузия #украина #россия

♬ Amelie – ORZVK

Lai arī intervētais gruzīnu atbalstu Ukrainai skaidri pamato, minot faktu, ka Krievija ir okupējusi arī daļu Gruzijas – Abhāziju, Sobčaka, kura karu Ukrainā sauc par “speciālo operāciju” tomēr nekādi nespēj saprast saikni starp abām okupācijām, ko veikusi viņas valsts.

Kremļa “skaldi un valdi” rāmī

Viņa uzstājīgi turas pie uzskata, ka katra epizode ir jāskata atsevišķi, ka Ukraina un Gruzija ir dažādas valstis. Tādējādi Sobčaka atklāti pārstāv Kremļa pastāvīgi īstenoto “skaldi un valdi” politiku.

“Jūs neredzat saistību?” jautā bāra pārstāvis, kad Sobčaka cenšas izdibināt, kāpēc viņš atbalsta Ukrainu.

Sobčaka: “Vai tad tās nav divas atšķirīgas lietas? Abhāzija un Ukraina? Kāpēc – slava Ukrainai?”

“Mēs atbalstām Ukrainu, tāpēc, ka jūs esat agresori gan Gruzijā, gan Ukrainā, jūs izvēršat imperiālistiskus karus, liekot dzīvot kopā ar jums cilvēkiem, kuri to nevēlas. Un Krievija nogalina cilvēkus gan Gruzijā, gan Ukrainā. Bet Krievija zaudēs. Līdz ar to – jā, Slava Ukrainai!” paskaidro viņas sarunu biedrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nesaprot, kāpēc būt pret karu nozīmē atbalstīt Ukrainu

Tomēr līdz Sobčakai acīmredzami šīs kopsakarības neaiziet. Un viņas veidotā Gruzijas reportāža tiek plaši izsvilpta sociālajos medijos

“Ksenija Sobčaka nesaprot, kāpēc būt pret karu nozīmē atbalstīt Ukrainu, un arī nesaprot, kāpēc krieviem, kas ierodas Gruzijā, ir jāzina par Abhāziju,” norāda Gruzijas žurnāliste Ani Čikvadze.

Cilvēki pauž pārsteigumu, ka redzamā Krievijas TV žurnāliste nespēj saskatīt saistību viņas valsts iebrukumiem divās kaimiņvalstīs. “Viņas izturēšanās ir muļķiga,” secina Juta.

Valodas spiediens

“Ak mans Dievs, ir vēl sliktāk, nekā domāju,” atzīmē Ukrainas žurnāliste Irina Matvišina. Viņa arī pievērš uzmanību tam, ka intervējamais runā angļu valodā, kamēr Sobčaka turpina krieviski. “Man neskaitāmas reizes ir nācies saskarties ar šo valodas spiedienu” viņa piebilst.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī kāda tvitera lietotāja no Latvijas secina: “Krievu domāšana visā krāšņumā, lai kurā valstī  viņi būtu. Un tad brīnās, ka viņus neciena, nemīl un neiekļauj.”

Vēl pirms nedēļas savā “Instagram” kontā Sobčaka pavēstīja, ka gandrīz visi viņas draugi ir aizbraukuši no Krievijas. Viņa atzina, ka baidās par nākotni, jo gandrīz visi viņas draugi pēc mobilizācijas izziņošanas pametuši valsti.

Tagad izskatās, ka viņa nolēmusi pamācīt, kā jādzīvo to valstu iedzīvotājiem, pie kā aizbēguši viņas draugi.

Savulaik Sobčaka žēlojusies, ka Krievijā viņu uztverot kā deģenerāti, bet Ukrainā viņu vēloties nogalināt. Tagad, acīmredzot, savs viedoklis par viņu būs arī Gruzijā, un ne tikai tur.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm