“Nenofilmētie kadri ar Ievu Vārnu”: Ko ņemt līdzi uz Ukrainu, lai nepaliktu uz ceļa un bez sakariem?

Neraugoties uz joprojām Ukrainā notiekošo karu, cilvēki tāpat uz to dodas un dažādu iemeslu dēļ. Podkāstā “Nenofilmētie kadri ar Ievu Vārnu” TV3 Ziņu žurnāliste pastāsta, ko noteikti ņemt līdzi, lai nepaliktu uz ceļa vai bez sakariem.

17. martā 9:24

Dodoties uz Ukrainu, ir dažas lietas, bez kurām ceļā doties nedrīkst. Pirmkārt, tā ir degviela. Lai arī tās deficīts valstī vairs tik akūti nav jūtams, joprojām var gadīties situācijas, kur to nav iespējams iegādāties. Līdz ar to, piemēram, TV3 Ziņu komanda automašīnai uzpilda pilnu bāku pirms iebraukšanas Ukrainā un līdzi ņem vēl sešas līdz astoņas kannas ar degvielu. “Nekad neatbraucam atpakaļ ar pilnām kannām,” teic Ieva.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Otrkārt, ja ir iespējams, vēlams līdzi paņemt elektrības ģeneratoru. Krievijas okupanti arvien turpina apšaudīt Ukrainas elektroapgādes infrastruktūru, mēģinot valsti atstāt tumsā, tāpēc ukraiņi ievērojami enerģiju taupa, elektrību nodrošinot tikai konkrētas stundas diennaktī. Līdz ar to, lai nebūtu jāslīgst tumsā, noder ģenerators. Kā arī līdzi jāņem “power bankas” jeb ārējie akumulatori, lai varētu uzlādēt telefonu un nepaliktu bez sakariem.

Treškārt, Ieva iesaka paņemt līdzi vismaz vienu automašīnas rezerves riteni, jo ir bijušas situācijas, kad uz okupantu sagandētajiem ceļiem sanāk pārdurt riepas un ceļu bez citu palīdzības turpināt tālāk nav iespējams.

Ceturtkārt, jāņem līdzi skaidra nauda. Primāri tām jābūt Ukrainas grivnām, bet var ņemt arī rezervē eiro, taču pēc iespējas mazākās vienībās, lai var norēķināties, ja citu iespēju nav. “Ir bijis gadījums, kad iebraucam Ļvivā, bet nebija elektrības. Nezinot, vai no rīta būs pieejams kāds [valūtas] maiņas punkts, bija iespēja viesnīcā norēķināties ar eiro skaidrā naudā,” pieredzē dalās Ieva.

Visbeidzot līdzi jāpaņem arī pārtika. Lai arī, piemēram, Ļvivā un Kijivā dzīve ir teju tāda, it kā kara nemaz nebūtu, un veikalos var iegādāties teju visu, ko sirds kāro, ēdiena rezerves noderēs jebkurā gadījumā.

Seko podkāstam arī populārākajās straumēšanas vietnēs – Spotify, Apple Podcasts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm