Neizturot narkotiku pārbaudi, mūki Taizemē spiesti atstāt templi

Neliels budistu templis Taizemē ir palicis tukšs bez mūkiem pēc tam, kad viņi visi tika atlaisti, jo viņi neizturēja narkotiku pārbaudes, paziņojušas vietējās amatpersonas.

2022. gada 30. novembrī 12:37

Četriem mūkiem, tostarp abatam, Fečabunas provincē ziemeļu daļā bija pozitīvs metamfetamīna tests, ziņu aģentūrai “AFP” pastāstīja amatpersona.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūki pēc narkotiku pārbaudes tika nosūtīti uz rehabilitācijas klīniku, lai atgūtos no narkotiku lietojuma.

Reids notiek nacionālās kampaņas laikā, lai cīnītos pret narkotiku kontrabandu. Tajā policija pirmdien, 28. novembrī, veica urīna testus, kurus visi četri vīrieši neizturēja – viņu urīns uzrādīja narkotiku klātbūtni organismā. Amatpersonas neatklāja, kurš konkrēti templis ir pievērsis policijas uzmanību.

“Templis tagad ir tukšs no mūkiem un tuvējie ciema iedzīvotāji ir nobažījušies, ka viņi nevar nopelnīt nekādus nopelnus, kas ir svarīga budistu prakse, kurā dievlūdzēji iegūst aizsargājošu spēku ar labiem darbiem – šajā gadījumā dodot ēdienu mūkiem.

Reģionālās amatpersonas ir lūgušas vietējā klostera priekšnieka palīdzību, kurš bija apsolījis piesaistīt dažus jaunus mūkus attiecīgajam templim, cenšoties risināt dievlūdzēju bažas.

Saskaņā ar ANO Narkotiku un noziedzības biroja datiem, pēdējos gados metamfetamīns ir kļuvis par galveno problēmu Taizemē, un 2021. gadā šo narkotiku atsavināšanas gadījumu skaits sasniedza visu laiku augstāko līmeni. Taizeme ir galvenais metamfetamīna tranzīta punkts. Narkotikas valstī ieplūst no Mjanmas – pasaulē lielākās metamfetamīna ražotājas – caur Laosu.

Pēc tam tabletes tiek pārdotas ielās aptuveni 50 batu vērtībā par gabalu (1,40 ASV dolāri).

Pagājušajā mēnesī Taizemes premjerministrs Prajuts Čanoča lika ierobežot narkotiku lietošanu pēc tam, kad bijušais policists, kurš tika atlaists no dienesta par metamfetamīna glabāšanu, apšaudes laikā bērnudārzā nogalināja 37 cilvēkus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm