Nedēļas laikā ES ieceļojušo Krievijas pilsoņu skaits pieaudzis par trešdaļu

Pēdējās nedēļas laikā Eiropas Savienībā (ES) iebraukuši 66 000 Krievijas pilsoņu, un tas ir par 30% vairāk nekā nedēļu iepriekš, liecina ES robežsardzes aģentūras “Frontex” dati.

27. septembrī 23:01

Somijā iebraukušo skaits būtiski pieaudzis pēc mobilizācijas izsludināšanas Krievijā, norāda “Frontex”. Pēdējo četru dienu laikā Somijā ieceļojuši 30 000 Krievijas pilsoņu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš februāra beigām ES, šķērsojot ES sauszemes robežu, ieceļojuši 1 303 000 Krievijas pilsoņu. Tajā pat laikā 1 273 000 Krievijas pilsoņu atgriezušies Krievijā, šķērsojot ES sauszemes robežu.

Vairumam šo cilvēku ir uzturēšanās atļauja kādā ES valstī, kādas ES vai Šengenas zonas valsts vīza, un tie, kam ir dubultpilsonība.

Robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījumu skaits, visticamāk, pieaugs, ja Krievija nolems slēgt robežu potenciālajiem jauniesaucamajiem, prognozē “Frontex”.

“Īstermiņa perspektīvā mēs, visticamāk, robežas šķērsošanas punktos ieraudzīsim Krievijas pilsoņu skaita pieaugumu nenoteiktības dēļ, kas ir saistīta ar turpinošos mobilizāciju Krievijā. Ilgtermiņa perspektīvā iespējams, ka pieaugs ES robežas ar Krieviju un Ukrainu nelegālas šķērsošanas gadījumu skaits. Tāpat biežāki kļūs gadījumi, kad ES nelegāli uzturas Krievijas pilsoņi, kas jau ir ES dalībvalstīs,” pieļauj “Frontex”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm