Necilvēks, kurš Lietuvā aiz auto vilka piesietu suni, taisnojas – dzīvnieku nav redzējis

Ar iedzīvotāju palīdzību policijai izdevies atrast monstru, kurš svētdien Šaķos, Lietuvā, aiz braucošas automašīnas piesietu vilka suni. Aizdomās turamais ir vietējais ugunsdzēsējs, kurš vainu neatzīst un taisnojas – suni pie mašīnas piesējis viņa tēvs, un dzīvnieku nav redzējis. Suns nežēlastībā smagi cietis, bet atlabst veterinārajā klīnikā.

4. oktobrī 6:36

Iepriekš vēstīts, ka svētdien, 2. oktobrī, Šaķu pilsētā Lietuvā kāda iedzīvotāja fiksējusi nežēlīgu suņa spīdzināšanu – kāds nelietis, braucot lielā ātrumā, aiz auto vilka piesietu dzīvnieku. Nu nežēlībā pret suni tiek apsūdzēts Šaķu Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieks Vidmantas Čemeškas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotāji paši jau vērsušies pie glābšanas dienesta vadības vaicājot pēc publiska komentāra par notikušo, “tv3.lt” pastāstīja organizācijas “Lietuva-Gyvūnams” Marijampoles novada koordinatore.

Arī “tv3.lt” centās sazināties ar glābšanas dienesta vadītāju, taču atbildi sniedza komunikācijas nodaļas pārstāve Vida Šmigelskiene, kura portālam apstiprināja – pirmdienas rītā uzsākta dienesta pārbauda un apsūdzētais ir nopratināts.

Tiesa, vēl nav zināms, vai Čemeškas varētu tikt atstādināts no darba pienākumu pildīšanas, ja aizdomas par suņa spīdzināšanu apstiprināsies.

Apsūdzētais taisnojas – piesieto suni nav pamanījis

Sociālajā tīklā “Facebook” fotogrāfijas ar necilvēcīgo rīcību tika publicētas svētdien. Sieviete, kura publiski dalījās ar redzētajām šausmām un uzsaukumu atsaukties ikvienu, kas varētu palīdzēt vaininieku atrast, atklājusi – mēģinot suni atņemt, viņai draudēts ar konfrontāciju.

“Mēs ar mammu grasījāmies braukt pakaļ tētim uz darbu, un, lūk, bilde – nabaga kucēnu ar varu velk mašīna… Un jūs pat nevarat iedomāties, cik ātri tā brauca,” sociālajā medijā rakstīja sieviete.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz sievietes publikāciju drīz vien reaģēja organizācija “Lietuva-Gyvūnams”, kas ar brīvprātīgo palīdzību noskaidroja vaininieku, devās uz viņa dzīvesvietu un smagi cietušo dzīvnieku nogādāja pie vetārsta.

“Piezvanījām 112 un taisnā ceļā devāmies uz noskaidroto adresi. Ierodoties, [policijas] ekipāža jau bija ieradusies, taču tas tikai tāpēc, ka vēl kāds bija ziņojis par notikušo,” portālam “tv3.lt” stāsta suņa glābšanas operācijā iesaistītā brīvprātīgā Gabriele.

Necilvēcībā apvainotais mēģinājis atrunāties, ka noziegumu izdarījis nejauši – viņš nav pamanījis, ka dzīvnieks tiek vilkts aiz mašīnas un sāpēs gaudo. “Viņš saka, ka [tēvs] piesēja suni pie mašīnas un to neredzēja. Viņš tagad ir ieņēmis cietušā pozīciju, ka noticis negadījums, un Lietuva to nosoda,” sacīja brīvprātīgo organizācijas koordinatore.

Brīvprātīgās Gabrielesprāt, pilnīgi neloģiski ir apgalvojumi, ka suņa smilkstēšanu nav bijis iespējams dzirdēt un suni redzēt automašīnas spoguļos. Tāpat sieviete vērš uzmanību uz to, ka noziegumā vainotais ir klaji pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus, kas paredz pirms došanās ceļā pārbaudīt, vai automašīna ir drošā darba kārtībā. Kā arī suns tomēr nav nemaz tik viegls, tāpēc vaininiekam bija jājūt arī līdzi velkošais svars.

Kā noticis patiesībā, šobrīd skaidro policija. Brīvprātīgie dzīvnieku glābēji vēl vērš uzmanību uz to, ka apsūdzētais pats nav vēlējies ziņot par notikušo un pat ievainoto dzīvnieku nogādāt veterinārajā klīnikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Suns tika iemests kūtī un apklāts ar netīrām lupatām, kas ļāva brūcēs iekļūt vēl vairāk netīrumiem. Viņam nebija ko atbildēt, kad jautājām, kāpēc neveda suni pie vetārsta un tamlīdzīgi, lai arī stāsta, ka notikušais atgadījies nejauši,” stāsta Gabriele.

Suns pēc gūtajām traumām atlabst klīnikā

Brīvprātīgā glābēju organizācija suni svētdien nekavējoties nogādāja veterinārajā klīnikā Kauņā. Pēc veterinārārstu apskates dzīvniekam konstatētas smagas traumas.

“Visas četras kājas ir nobrāztas līdz miesai. Zem purna ir brūce. Veterinārārsti arī juta, ka, iespējams, sunītei veidojas piena dziedzeru audzēji. Tas liecina par nevērību pret dzīvnieku. Visām četrām ekstremitātēm ir smagas brūces. Cauri brūcei redzams arī ceļa skriemelis. Dzīvniekam tika ievadītas antibiotikas, iztīrītas brūces, pārsietas kājas, un suns uz nakti atstāts slimnīcā,” atklāj “Lietuva-Gyvūnams” brīvprātīgā Loreta.

Viņa piebildusi, ka tas ir ļoti dīvaini, kāpēc apsūdzētais nav reaģējis un cietušo dzīvnieku vedis uz kādu klīniku, ja jau apgalvo, ka tas bijis tikai nelaimes gadījums. “Man ir šaubas [par negadījumu], domāju, ka citi faktori noveda pie šīs situācijas,” pauž Loreta.

Uzsākta pirmstiesas izmeklēšana

Par cietsirdīgo izturēšanos pret suni Marijampoles novada galvenais policijas komisariāts saņēmis ne tikai zvanus, bet arī rakstiskas sūdzības un ap svētdienas pulksten 17 uz notikuma vietu tika nosūtīta policijas ekipāža.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Varam apstiprināt, ka suns nepieder [apsūdzētajai] personai, bet saimnieks ir cits. Vīrietis, kurš vadīja automašīnu, ir [suņa] īpašnieka dēls. Pats vīrietis stāsta, ka to izdarījis nejauši, taču to atklās izmeklēšana. Mēs ceram un ļoti vēlamies ticēt, ka tas netika izdarīts speciāli. Taču apstākļi vēl jānoskaidro,” portālam”tv3.lt” skaidroja komisariāta Komunikācijas apakšnodaļas vadītāja Ieva Šlivinskiene.

Tāpat apstiprināts, ka apsūdzētais vīrietis nav bijis alkohola reibumā.

Amatpersonām ierodoties notikuma vietā, vīrietim nekavējoties uzrādīta apsūdzība par administratīvo pārkāpumu, kā arī uzsākta pirmstiesas izmeklēšana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm