tv3.lv

NATO solidaritātes solis: Baltijas jūrā ieradies Nīderlandes karakuģis

NATO nosūtījusi uz Baltijas jūru Nīderlandes karakuģi “HNLMS Rotterdam”. Kuģis atrodas uz dienvidiem no Dānijai piederošās Bornholmas.

18. janvārī 9:00

Kuģis Baltijas jūrā atrodas, lai uzraudzītu situāciju reģionā, – liecina NATO amatpersonu sniegtā informācija “Mēs esam šeit, lai demonstrētu savu klātbūtni un solidaritāti,” laikrakstam “Aftonbladet” sacīja alianses pārstāvis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagājušajā nedēļā trīs Krievijas desantkuģi caur Dānijas šaurumu iebrauca Baltijas jūrā. Zviedrija, kas nav NATO dalībvalsts, pagājušajā piektdienā uz to atbildēja, pastiprinot savu militāro gatavību Gotlandes salā Baltijas jūrā, ziņo Somijas sabiedriskā raidorganizācija “YLE”.

Kā norāda Zviedrijas Nacionālās aizsardzības koledžas pētnieks Magnuss Kristiansons, NATO kuģa atrašanās Baltijas jūras reģionā nav nekas neparasts. Pēc viņa teiktā, kuģa ierašanās ir saistīta ar pašreizējo drošības situāciju Eiropā, ņemot vērā Krievijas militārās aktivitātes palielināšanos pie Ukrainas robežām.

Magnuss Kristiansons
Zviedrijas Aizsardzības koledžas pētnieks

“NATO pielāgojas Krievijas agresīvajiem un neprognozējamajiem soļiem un pastiprina sadarbību ar Zviedriju un Somiju Baltijas jūrā.”

Arī Dānija šomēnes plāno uz Lietuvu nosūtīt fregati ar 160 cilvēku apkalpi patrulēšanai Baltijas jūrā, kā arī četras papildu kaujas lidmašīnas.

Dānija reaģē uz Krievijas darbībām pie Ukrainas robežas, stiprinot aizsardzības spējas Baltijas jūrā, – Dānijas vēstnieku Igaunijā citē Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija “ERR”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm