tv3.lv

NATO publisko satelītattēlus, kas pierāda Krievijas militārās aktivitātes Ukrainā

NATO publiskojusi satelītattēlus, kas norāda uz Krievijas spēku iebrukumu Ukrainā. Attēlos fiksēta Krievijas militāro vienību virzīšanās cauri Ukrainas laukiem un gatavošanās darbībai Krasnodonas rajonā.

2014. gada 28. augustā 22:19

NATO norāda, ka publiskotie satelītuzņēmumi pierāda, ka Krievijas militārās vienības ar smago bruņojumu darbojas Ukrainas teritorijā.  NATO arī atzīst, ka attēlos redzamais ir tikai Krievijas karavīru un ieroču kustības “leduskalna virsotne”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Attēli arī norāda uz būtiskām aktivitātēm Krievijā pie Ukrainas robežas, kas “tiek veiktas, tiešā veidā atbalstot spēkus, kuri darbojas Ukrainas teritorijā, un ir daļa no koordinētas destabilizējošas stratēģijas”, atzīmē NATO.

Kā žurnālistiem paziņojis NATO brigādes ģenerālis Niko Taks, Krievijas karavīru skaits Ukrainā “krietni pārsniedzis tūkstoti”, bet Krievijas pierobežas reģionos sakoncentrēti aptuveni 20 000 karavīru.

Pēc viņa teiktā, jaunākie notikumi Ukrainā “skaidri parādījuši, ka drošības paradigma Eiropā mainījusies pašos pamatos”, saskaroties ar “ļoti agresīvu Krieviju”.

Uz Ukrainas austrumiem sūtītā Krievijas bruņojuma apjoms palielinājies gan “kvantitatīvi, gan kvalitatīvi” un Krievijas iesaistīšanās kļūst arvien atklātāka, ietverot ieroču un munīcijas piegādes, specvienību apmācīšanu, izlūkošanas un loģistikas atbalstu.

Kā atzinis ģenerālis, situāciju vēl vairāk saasina apstāklis, ka prokremliskie spēki nogriezuši svarīgāko ceļu starp Doņecku un Novoazovsku, pārraujot Ukrainas armijas apgādes līniju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm