Nākamā gada vasarā dienvidkorejieši kļūs par gadu vai pat diviem jaunāki

Dienvidkorejas parlaments ceturtdien pieņēmis likumu, kas atcels divas gadu desmitiem izmantotas Korejas tradicionālās vecuma skaitīšanas metodes. Izmaiņām stājoties spēkā, dienvidkorejieši kļūs par gadu vai pat diviem jaunāki – vismaz uz papīra, vēsta BBC.

2022. gada 9. decembrī 10:20

Pašlaik Korejā visplašāk izmantotā vecuma aprēķināšana metode ir tā sauktā “Korejas vecuma sistēma”, kurā cilvēks piedzimstot jau tiek uzskatīts par vienu gadu vecu un pēc tam katra jaunā gada pirmajā dienā kļūst gadu vecāks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt otra gadu skaitīšanas metode jeb “skaitīšanas sistēma” paredz, ka cilvēka vecums dzimšanas brīdī ir nulle, bet gadu vecāks tas kļūst katrā 1. janvārī. BBC skaidro, ka šī metode galvenokārt paredzēta, lai aprēķinātu cilvēku vecumu, kādā atļauts lietot alkoholu un smēķēt.

Tāpat Dienvidkorejā daļa cilvēku izmanto visā pasaulē atzīto un standartizēto gadu skaitīšanas metodi, kur cilvēkam piedzimstot ir nulle gadu, bet pirmā un arī katra nākamā dzimšanas diena tiek svinēta ik gadu vienā un tajā pašā dienā.

Attiecīgi, ja, piemēram, korejietis ir dzimis 2002. gada 31. decembrī, viņa vecums 2022. gada 9. decembrī pēc starptautiskās gadu skaitīšanas sistēmas ir 19, pēc skaitīšanas sistēmas – 20, bet pēc Korejas vecuma sistēmas – 21 gads.

Jo Sang-bums no Korejā valdošās Tautas varas partijas parlamentā sacījis, ka šo izmaiņu mērķis ir “samazināt nevajadzīgas sociāli ekonomiskās izmaksas, jo pastāv juridiski un sociāli strīdi, kā arī neskaidrības dažādu vecumu aprēķināšanas veidu dēļ”.

Vienotā un standartizētā vecuma aprēķināšana Korejā stāsies spēkā no 2023. gada jūnija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm