tv3.lv

Varbūtējā Putina mīļākā vadīs “Nacionaļnaja media gruppa”

Bijusī mākslas vingrotāja Alina Kabajeva, kas medijos ne vienreiz vien pieminēta kā Krievijas prezidenta Vladimira Putina iespējamā mīļākā, gatavojas nolikt Valsts domes deputāta mandātu sakarā ar pāreju uz citu darbu. Krievijas plašsaziņas līdzekļi pirmdien vēsta, ka turpmāk viņa vadīs mediju holdinga “Nacionaļnaja media gruppa” direktoru padomi.

2014. gada 15. septembrī 22:51

Kā ziņu aģentūrai “Interfax” apliecinājusi kompānijas preses sekretāre Oksana Razumova, Kabajeva pieņēmusi holdinga akcionāru piedāvājumu. Tuvākajā laikā notiks direktoru padomes sēde, kurā tiks pieņemti attiecīgi lēmumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kabajeva ir olimpiskā čempione mākslas vingrošanā un kopš 2007.gada bijusi valdošās partijas “Vienotā Krievija” deputāte Valsts domē. Sešus gadus viņa vadījusi “Nacionaļnaja media gruppa” sabiedrisko padomi.

Kā sociālajā tīklā “Facebook” atgādina viens no pazīstamākajiem Krievijas opozīcijas līderiem, bijušais vicepremjers Boriss Ņemcovs, “Nacionaļnaja media gruppa” ir “spēcīgākais Putina resurss”. Holdings kontrolē Sanktpēterburgas Piekto kanālu un Ren TV. Tam pieder arī 25% Krievijas Pirmā kanāla akciju, un tas ir kompānijas “News Media” līdzīpašnieks, ar tās starpniecību pārvaldot laikrakstu “Izvestija”, telekanālu “Life News”, radiostaciju “Russkaja služba novostei” (RSN), avīzes “Žizņ” un “Tvoj Deņ” un vēl citus medijus.

Gan Krievijas, gan citu valstu mediji ne vienreiz vien vēstījuši, ka Kabajevai esot romāns ar Putinu. Šāda informācija presē sāka parādīties 2006.gadā, kad viņa aizgāja no sporta. Kabajeva savā sportiskajā karjerā izcīnījusi divas olimpiskās medaļas un 18 pasaules čempionātu godalgas, kļūstot par visvairāk apbalvoto mākslas vingrotāju vēsturē.

2008.gadā Krievijas laikraksts “Moskovskij Korespondent” ziņoja, ka Putins šķiras no savas sievas Ludmilas, lai precētos ar Kabajevu. Tūlīt pēc šī raksta publicēšanas avīze tika slēgta, bet Valsts dome drīz pieņēma partijas “Vienotā Krievija” ierosinātus grozījumus mediju likumā, ļaujot slēgt preses izdevumus par apmelojošas un nepatiesas informācijas izplatīšanu.

Putinu pāra laulība tika šķirta piecus gadus vēlāk, un drīz pēc tam sociālajos tīklos izplatījās ziņas, ka prezidents klosterī salaulājies ar Kabajevu, taču Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka šīs baumas internetā izplatītas, “lai mēģinātu kliedēt garlaicību”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm