Mobilizēts arī Krievijā dzīvojošs lietuvietis: aizbraukt nevēlas, par Krieviju mirt – arī ne

Kāds Lietuvas pilsonis, kurš jau vairākus gadus mitinās Krievijā, saņēmis pavēsti par daļēju mobilizāciju. Iesaukšanai bruņotajos spēkos netraucē ne tas, ka vīrietis nekad nav dienējis, ne tas, ka viņam nav Krievijas pilsonība.

7. oktobrī 12:28

Vīrietis ar iniciāļiem E. B. par saņemto pavēsti pastāstījis “Readovka”, ziņo “tv3.lt”. Armijā iesauktajam nav Krievijas pilsonība, bet ir tikai 2016. gadā izsniegta uzturēšanās atļauja. Viņš medijam pavēstījis, ka Krievijā dzīvo jau kopš 2001. gada, šeit pabeidzis sporta skolu un ģimenes apstākļu dēļ reizēm atgriežas dzimtenē – Lietuvā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Brīdī, kad E. B. mājas Krievijā sasniedza pavēste par daļējo mobilizāciju, vīrietis atradās citviet. Tādēļ viņa sieva sazinājusies ar militārās reģistrācijas un iesaukšanas darbiniekiem, kuri viņai izsnieguši kādu dokumentu un norādījuši, ka ģimenes mājas apmeklēs tik ilgi, kamēr sastaps Krievijas bruņotajiem spēkiem mobilizēto E. B.

“Man ir bizness Krievijā, ģimene, sieva un divi bērni – viņiem ir dubultpilsonība. Esmu šeit nodzīvojis vairāk nekā pusi savas dzīves, man ir 33 gadi,” “Readovka” stāstījis vīrietis.

Viņš atklājis, ka ir pētījis Krievijas tiesību aktus – visur rakstīts, ka mobilizēt var tikai lielvalsts pilsoņus. Ārvalstu pilsoņi var doties uz fronti, bet tikai kā brīvprātīgie. Medijs arī īpaši atzīmē faktu, ka E. B. nekad nav dienējis – nedz Lietuvā, nedz Krievijā.

“Es joprojām nezinu, kā atbildēt uz pavēsti. Es netaisos pamest Krieviju. Mēģināšu sazināties ar Lietuvas vēstniecību, bet kā tas man palīdzēs? Man liks atgriezties Lietuvā, bet es negribu, man šeit ir ģimene,” sacījis lietuvietis.

Iepriekš vēstīts, ka Krievija bruņoto spēku mobilizācijai neizbrāķē nevienu – pavēsti par iesaukšanu dienestā saņem arī vīrieši ar dažnedažādām veselības problēmām, tostarp ar diagnosticētu aklumu jau kopš dzimšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt, lai izvairītos no mobilizācijas, jau kopš tās izsludināšanas brīža daudzi Krievijā dzīvojošie vīrieši steiguši pamest valsti, bet citi radošos veidos palīdz viens otram lauzt kaulus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm