tv3.lv

Mišels: ES izdosies noteikt Krievijai naftas embargo

Eiropadomes prezidents Šarls Mišels trešdien paudis pārliecību, ka neatkarīgi no Ungārijas iebildumiem Eiropas Savienībai (ES) izdosies panākt vienošanos par Krievijas naftas embargo.

25. maijā 17:10

Mišels sacīja, ka Eiropas līderi ļoti smagi strādā, lai rastu risinājumu, un piebilda, ka arī pats daudz diskutējis par šo jautājumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es joprojām esmu pārliecināts, ka mēs spēsim atrisināt šo jautājumu” pirms samita pirmdien un otrdien Briselē, Stokholmā kopīgā preses konferencē ar Zviedrijas premjerministri Magdalēnu Andešsoni paziņoja Mišels.

Taču Ungārija vēl nav pārliecināta atbalstīt aizliegumu importēt Krievijas naftu, un Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns šonedēļ Mišelam sacīja, ka būtu bezjēdzīgi ierosināt šo jautājumu Briselē gaidāmajā samitā.

“Raugoties uz joprojām neatrisināto jautājumu nopietnību, ir maz ticams, ka līdz Eiropadomes īpašajai sanāksmei 30. un 31. maijā varētu rast visaptverošu risinājumu,” vēstulē, kas datēta ar pirmdienu, norādīja Orbāns.

“Es esmu pārliecināts, ka sankciju paketes apspriešana līderu līmenī bez vienprātības būtu neproduktīva,” vēstulē paziņoja Orbāns.

Mišels šodien sacīja, ka ir reālistiski noskaņots un apzinās grūtības, un paziņoja, ka ierosinās vairākus iespējamos risinājumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāki avoti diplomātu aprindās ierosinājuši ES līderiem apspriest jautājumu samitā Briselē, lai panāktu politisku vienošanos un atbloķētu tehniskās sarunas starp Ungāriju un EK.

Ungārija ir stipri atkarīga no Krievijas energoresursiem, un Orbāns apgalvo, ka sankcijām, ko EK pašlaik gatavo pret Krieviju, būtu postoša ietekme uz Ungārijas ekonomiku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm