“Minjonus” skar Ķīnas cenzūra: jaunākā multiplikācijas filma iegūst alternatīvas beigas

Pagājušās nedēļas beigās Ķīnā pirmizrādi piedzīvoja jaunākā multiplikācijas filma “Minjoni 2”. Tiesa, par pārsteigumu skatītājiem oriģinālās filmiņas beigas tikušas mainītas, ziņo BBC.

2022. gada 23. augustā 15:38

Brīdinājums: Rakstā lasāmi multfilmas spoileri jeb notikumu izklāsti.

“Minjoni 2” (“Minions: The Rise of Grue”), kas ir “Nejaukā es” franšīzes jaunākā filma, seko līdzi antivaroņa Grū dzīvei viņa pusaudžu gados, atklājot ceļu, kā Grū kļuvis par nekrietneli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Oriģinālajā multiplikācijas versijā Grū kopā ar savu mentoru zirgu mugurās dodas pretim saulrietam. Taču Ķīnā izrādītajā filmiņas versijā Grū kļūst par vienu no “labajiem puišiem”, bet viņa noziedzīgo tieksmju mentors Wild Knuckles nokļūst cietumā.

Ķīnas mikroblogošanas vietnē “Weibo” publicēti video un ekrānuzņēmumi ar filmas beigām, kuros redzama virkne nekustīgu attēlu ar subtitriem. Tajos skaidrots, ka Grū mentors pieķerts un ieslodzīts uz 20 gadiem par neveiksmīgu laupīšanu. Savukārt Grū “atgriežas pie savas ģimenes” un tēva būšana trim meitām kļūst par viņa “lielāko dzīves sasniegumu”.

Lieki piebilst, ka mainītās filmiņa beigas daudziem nebija pa prātam. “Patiesais stāsts ir paralēlā Visumā,” izteicies kāds minjonu fans. Tāpat izskanējuši minējumi, ka alternatīvās multiplikācijas beigas veicina Ķīnas trīs bērnu politiku, valstij cenšoties paaugstināt dzimstību. Kā arī subtitru kadri salīdzināti ar lētiem un paviršiem “PowerPoint” prezentācijas slaidiem.

Tiesa, neraugoties uz mainīto multfilmas noslēgumu, tā Ķīnā guvusi ievērojamus panākumus – pirmizrādes dienā sasniedzot aptuveni 3,2 miljonus eiro lielus ieņēmumus.

Vienlaikus jāpiebilst, ka tā nav pirmā reize, kad populāru ārvalstu filmu beigas skar Ķīnas cenzūra. Piemēram, šī gada sākumā Ķīnas straumēšanas platformā “Tencent Video” skatāmajai 1999. gada filmai “Cīņas klubs” (“Fight Club”) tika noņemtas oriģinālās beigas, kurās filmas galvenais varonis uzspridzina vairākus debesskrāpjus. Tā vietā filmas noslēgumā atrādīts ziņojums, kurā teikts – varas iestādes ir uzvarējušas un izglābušas situāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tas izraisīja lielu pretreakciju, kā rezultātā straumēšanas platforma bija spiesta atjaunot lielāko daļu veikto izmaiņu – seksuāla rakstura ainas gan filmā netika atgrieztas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm